Strona główna / Podkarpackie / Barokowa sala weselna – DWÓR ORDYNATA

Barokowa sala weselna – DWÓR ORDYNATA

Barokowa sala weselna - DWÓR ORDYNATA

Barokowa sala weselna w Dworze Ordynata.

Krótka charakterystyka Firmy:

Dwór Ordynata do złudzenia przypomina zabytek, chociaż wybudowany został zaledwie osiem lat temu. Początkowo miał być niemal kopią Pałacu Kleniewskich w Opolu Lubelskim, jednakże tak duży obiekt, konkretnie jego lokalizacja w niewielkiej odległości od drogi była niezgodna z miejscowym planem zagospodarowania. Inwestor, nie mając wyjścia, dał się przekonać do drugiej koncepcji. Dwór jest dwukrotnie mniejszy od pierwowzoru, nie stracił jednak nic z uroku.

Dwór Ordynata swój wyjątkowy charakter zabudowy zawdzięcza zamiłowaniu właściciela do architektury baroku. Jest on przeciwieństwem współczesnej „chłodnej” architektury, w której dominuje szkło i stal, sztuczne okładziny i gresy. Elementem, który wyróżnia Dwór Ordynata – już w obrębie w samej bryły budynku – jest symetria, tak charakterystyczna dla małych, zabytkowych pałacyków. Chociaż gość Dworu Ordynata może poczuć się w jego wnętrzach jakby czas zatrzymał się w innej epoce, to jest to obiekt jak najbardziej współczesny: wybudowany z nowoczesnych materiałów, z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Budynek, jak również aranżacja jego wnętrz, jest udanym kompromisem między klasyką i nowoczesnością. Tworząc swój wymarzony dwór, jego właściciel kierował się prawdą, że prawdziwej sztuki nie da się ograniczyć regułami czasu, ekonomii czy dostępnych technologii. Budynek ma około 1400 m2 powierzchni całkowitej na pięciu kondygnacjach. Podziemna część (około 700 m2) została przeznaczona pod działalność gastronomiczną. Znajduje się tam przestronna i klimatyzowana sala balowa o powierzchni 320 m2, a również nowocześnie wyposażona kuchnia oraz winiarnia.

Bez wątpienia warto samemu się przekonać, że Dwór Ordynata jest absolutnie wyjątkowym miejscem o niepowtarzalnym klimacie, jakiego długo nie można zapomnieć.

Kontakt do firmy:

Adres: Stalowa Wola 37-464, ul. Traugutta 5 Strona firmowa: www.dworordynata.pl Telefon: 602 523 453, 696 056 615 E-mail: info@dworordynata.pl

Znajdź Barokowa sala weselna - DWÓR ORDYNATA na mapie:

W przypadku kontaktu z tą firmą prosimy Państwa o powołanie się na portal Szykujemyślub.pl. Serdecznie dziękujemy.

Zobacz również - DWÓR ORDYNATA - główna sala weselna

Dodaj komentarz

Przewiń na początek strony