Post

Jak wybrać swoją biżuterię ślubną

Ponieważ pojedynczy egzemplarz biżuterii ma taki wpływ na dzień ślubu (witaj, obrączkuj!), to może być bardzo ważne, aby wybrać odpowiednie elementy, które będą uzupełniać i świętować okazję. W zależności od Twojej osobowości i tego, ile biżuterii nosisz na co dzień, może to być również nieco przytłaczające przy podejmowaniu decyzji o tym, co założyć na swój wielki dzień. Oto kilka ważnych pytań, które należy rozważyć, wybierając najlepszą biżuterię dla siebie i swojego ślubu!

Ile?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę jest po prostu to: ile biżuterii chcesz założyć? Istnieje wiele klasycznych opcji: kolczyki, naszyjniki, bransoletki lub zegarki, a nawet wiele pierścionków, jeśli chcesz. Oprócz nich, istnieje również więcej unikalnych opcji, takich jak: kostki, pierścionki na palce, a nawet pierścionki do nosa, które mogą, ale nie muszą być dopasowane do Twojego stylu i miejsca, w którym się znajdujesz. Tak więc, pierwsze pytanie, na które musisz odpowiedzieć, to ile sztuk chciałbyś nosić. Następnie zdecyduj, które typy są dla Ciebie najlepsze. Jeśli wiesz, że zawsze znajdowałeś na nadgarstku coś drażniącego i niewygodnego, to teraz nie czas na wybieranie bransoletki lub zegarka. Jeśli nosisz bransoletki na co dzień i uważasz je za swój ulubiony dodatek, to może to być idealny wybór na Twój ślub. Zastanów się, ile biżuterii będziesz czuła się komfortowo i zacznij stamtąd zawężać swoje możliwości.

Jaki styl?

Teraz, kiedy już zdecydowałaś się, jakie rodzaje biżuterii chcesz nosić na swoim ślubie, zastanów się przez chwilę, które z nich mogą Ci najbardziej odpowiadać. Może wiesz, że uwielbiasz naszyjniki i chciałabyś założyć jeden z nich - ale czy wolisz coś subtelnego i klasycznego, jak mały naszyjnik z pereł, czy może wolisz bardziej skłaniać się ku odważnej wypowiedzi? To Twój dzień ślubny, więc nie bój się iść do przodu z tym, który wybór wydaje się najbardziej "Tobie", niezależnie od tego, czy jest to wygląd prosty, czy przyciągający wzrok. To jest twój dzień!

Czy to wszystko idzie razem?

Kiedy zaczynasz zawężać to, czego szukasz, upewnij się, że bierzesz pod uwagę ogólną estetykę swojego dnia. Czy elementy, które wybierasz, pasują na przykład do twojej sukni? Być może naszyjnik, który rozważałaś, zderzyłby się z wysokim dekoltem Twojej sukni; czy możesz znaleźć element, który będzie go uzupełniał? Podejmując te decyzje, pamiętaj tylko, że wszystko, co wybierzesz, będzie pasowało do Twojego ostatecznego wyglądu ślubnego, więc zastanów się nad suknią, butami, makijażem i innymi estetycznymi elementami podczas wyboru!

Czy to czas na sentymentalizm?

Inną kwestią jest to, czy chcesz nosić coś bardziej sentymentalnego jako element dekoracyjny na dzień ślubu. Jest to absolutnie doskonały sposób na włączenie "czegoś starego" lub "czegoś pożyczonego" do swojego ślubnego wyglądu, ale jeszcze bardziej może być to specjalny sposób na podkreślenie czegoś lub kogoś ważnego dla Ciebie. Nawet jeśli jesteś osobą, która zazwyczaj nie nosi biżuterii, Twój ślub to dobry moment na rozgałęzienie się i wybranie czegoś, co na zawsze zapamięta ten dzień. Jestem dość minimalistyczną osobą, jeśli chodzi o codzienną biżuterię, ale jedną z rzeczy, które nosiłam w dniu ślubu był wspaniały naszyjnik, który dał mi mój brat. Był to piękny kawałek sam w sobie, ale był to również znaczący sposób na okazanie mojej miłości i uznania dla mojej rodziny w tym ważnym dniu. Biżuteria może być sentymentalną i szczególną rzeczą dla wielu rodzin, z dziedzictwem przekazywanym z pokolenia na pokolenie, więc zastanów się, czy twoja rodzina może mieć coś odpowiedniego dla ciebie do świętowania!

A co z praktycznością?

Ostatnie pytanie, które należy wziąć pod uwagę dokonując tego wyboru, może wydawać się najbardziej nudne - choć twierdzę, że może być po prostu najważniejsze: czy jest ono rzeczywiście praktyczne? Przez "praktyczny" nie rozumiem ani prostego, ani prostego, ale czy będzie to dla Ciebie wygodny wybór w Twoim wielkim dniu? Nie ma nic bardziej irytującego niż noszenie naszyjnika i bawienie się nim przez cały dzień, ponieważ jest zbyt ciasny lub podrażnia skórę - lub (co gorsza) ponieważ zapięcie nie pozostanie we właściwym miejscu i trzeba je zmieniać co 20 minut. Upewnij się więc, że cokolwiek wybierzesz, będzie wyglądać i czuć się komfortowo przez cały dzień. Nie chcesz nosić czegoś, co wygląda wspaniale, gdy stoisz w miejscu, ale przez cały czas trwania imprezy plącze się i robi bałagan. Chcesz, aby zdjęcia Ciebie i Twojej partnerki świętowały, a nie starały się uwolnić bransoletkę, gdy zaplątała się w koronkę Twojej sukienki! Kiedy już podejmiesz ostateczne decyzje dotyczące biżuterii, poświęć chwilę czasu na upewnienie się, że będą one dla Ciebie praktyczne i wygodne. Kiedy już to zrobisz, możesz już iść!

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz