Post

Pierścionek zaręczynowy z szafirem. Wyjątkowy kamień dla wyjątkowej osoby.

Pierścionek zaręczynowy z szafirek: wyjątkowy prezent dla wybranki

Chwila zaręczyn jest wspaniałym momentem w życiu, który wymaga odpowiedniej oprawy. Podkreślić wzniosłość tego wydarzenia, pomoże ekskluzywny pierścionek zaręczynowy z szafirem. Taki pierścionek stanowi połączenie czystego klasycznego złota i zniewalającego ciemnego błękitu. Biżuteria ta oczarowuje swoim tajemniczym blaskiem i spodoba się z pewnością każdej wybrance. Co ważne, taki model sprawdzi się do każdej stylizacji, jest to więc propozycja uniwersalna. Dzięki takiemu pierścionkowi, każda kobieta z pewnością na długo zapamięta chwilę zaręczyn. Szafir jest minerałem o barwie nocnego nieba, symbolizuje wierność, miłość oraz wieczną młodość. Właśnie dlatego jest idealnym kamieniem do pierścionka zaręczynowego. W dawnych czasach wierzono, iż pierścionki zaręczynowe z szafirem pomaga odegnać złe moce oraz magiczne zaklęcia. Biżuteria z szafirem jest nie tylko stylowa, ale także bardzo wyrafinowana. To wyjątkowy prezent, który świetnie sprawdzi się zwłaszcza na tak podniosły i ważny moment, jak zaręczyny. To wyraz kunsztu natury z niewielką ingerencją człowieka. Elegancki i gustowny pierścionek zaręczynowy z szafirem będzie doskonale prezentował się na dłoni przyszłej panny młodej. Nasycony kolor szafiru zachwyca od pierwszego spojrzenia i jest niezwykle dekoracyjnym elementem pierścionka. Dlatego warto znaleźć wyjątkowy pierścionek zaręczynowy z szafirem i wręczyć go swojej wybrance.

Szafir: na czym polega jego wyjątkowość?

Szafir był kiedyś ulubionym kamieniem szlachetnym weneckich bożków, którzy ozdabiali nim swoje przedmioty, komnaty oraz nosili z nim pierścienie. To kamień najbardziej tajemniczy, spośród innych znanych klejnotów, nazywany również jako „kamień mądrości". Używano go w magii i czarnoksięstwie, natomiast starożytni Egipcjanie oraz Rzymianie, to właśnie w nim chcieli odnaleźć sprawiedliwość i prawdę. Co ciekawe, od XII wieku ten wyjątkowy kamień stał się również symbolem chrześcijaństwa i został uznany przez biskupów za oznakę boskiej światłości. Jeszcze w XX wieku był on używany podczas seansów spirytystycznych. Odgrywał on rolę pomostu, łączącego medium z zaświatami. Szafir uznawany jest za kamień zakochanych oraz pożądających szczerego uczucia. Jego nazwa wywodzi się z języka greckiego i oznacza niebieski kamień. Warto wiedzieć, że tak samo, jak rubin, szafir jest korundem, czyli najtwardszych minerałem po diamencie, jaki można znaleźć w środowisku naturalnym. Jego unikalna barwa wynika z domieszki żelaza oraz tytanu. Szafir jest bardzo magicznym kamieniem, który ma pewne właściwości lecznicze. Przede wszystkim pomaga w walce z chorobami dróg moczowych, nerek i pęcherza. Oprócz tego ma pozytywny wpływ w leczeniu chorób serca oraz skóry.

Pierścionek zaręczynowy: kreatywne sposoby na wręczenie

1. Oświadczyny na sali kinowej

Ciekawym pomysłem na zaręczyny, które na pewno zaskoczą każdą wybrankę, będzie wręczenie jej pierścionka na sali kinowej. Niekiedy multipleksy umożliwiają emisję darmowego okolicznościowego materiału. Krótki filmik z pewnością jeszcze bardziej zaskoczy drugą połówkę i na pewno nie zapomni ona tej chwili na bardzo długo. Pierścionek można umieścić na przykład w popcornie i poczekać, aż przyszła narzeczona sama go znajdzie.

2. Oświadczyny podczas koncertu

Oryginalnym sposobem na zaręczyny jest także wręczenie ukochanej pierścionka, podczas koncertu jej ulubionej kapeli. Czasem istnieje możliwość dogadania się z organizatorami takiej imprezy, którzy pozwalają wejść na scenę, aby oświadczyć się ukochanej.

3. Oświadczyny na ulicy

Oświadczyny pośród tłumu będą z pewnością dużym zaskoczeniem dla kobiety. Zwłaszcza jeśli będą one spontaniczne, bez uprzedniego umówienia się z nią. Wystarczy znaleźć drugą połówkę, która akurat gdzieś się udała. Dobrym pomysłem jest wcześniejsze wynajęcie grajka, który dopełni ten wzniosły moment.

4. Oświadczyny podczas wspólnej wycieczki

Podarować pierścionek można także podczas wspólnego wypadu za miasto czy pikniku. Wystarczy do tego romantyczne miejsce, rozłożony koc i smaczne jedzenie. Pierścionek można zostawić na dnie kieliszka, po czym zalać go szampanem.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz