Post

Wybór wyjątkowych obrączek ślubnych

Przygotowania do ślubu potrafią zająć bardzo dużo czasu. Rekordziści potrzebują nawet kilku lat. I trudno się temu dziwić. To często wyjątkowy dzień w życiu. Chcemy, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik i wyszło idealnie. Aby uroczystość odbyła się bez niepotrzebnych problemów i potknięć, trzeba dużo wcześniej zarezerwować salę i zespół muzyczny, z odpowiednim zapasem czasowym wysłać zaproszenia, kupić sukienkę i garnituru, ustalić menu i załatwić milion innych drobnych kwestii. Często jednak w natłoku zadań umyka nam jedna z najważniejszych spraw – kupno obrączek ślubnych. Oczywiście, można je kupić szybko, w pierwszym lepszym sklepie jubilerskim. Jednak, jak wszyscy wiemy, pośpiech zazwyczaj jest złym doradcą. W końcu to ma być pamiątka tego cudownego dnia, którą będziemy nosić na palcu do końca życia i często na nią spoglądać. Dlatego, warto poświęcić odpowiednio dużo czasu na znalezienie wymarzonych obrączek, bo to jedyny w swoim rodzaju symbol naszej miłości do partnera.

Kupowanie idealnych obrączek ślubnych, to wbrew pozorom nie jest prosta sprawa. Z wielu powodów. Pierwszym z nich często jest cena. Jeżeli zależy nam tylko na tanim modelu, to zawsze możemy zdecydować się na zakup na jakiejś platformie internetowej typu Allegro. Jednak trzeba pamiętać, że to co widać na zdjęciach sklepów internetowych, może znacznie się różnić od tego co dostaniemy po zakupie. Zdjęcia i oferta na tego typu portalach nastawione są na klientów, którzy chcą zaoszczędzić albo robią zakupy szybko i niedbale. Do tego trzeba wspomnieć o możliwych problemach logistycznych związanych z dostarczeniem przesyłki, lub co gorsza jej z jej zaginięciem. Dodatkowo, kupując szybko i na ostatnią chwilę pozbawiamy się możliwości personalizowania obrączek. Jedyną rzeczą, którą mogą zaoferować sprzedawcy w takiej sytuacji, to podstawowy grawer z datą lub imieniem przyszłego męża czy żony. Współczesne salony jubilerskie posiadają znacznie szersze możliwości personalizowania obrączek, jednak aby mogły wykonać bardziej zaawansowane zdobienia, potrzebują na to znacznie więcej czasu niż kilka dni przed ślubem. Dlatego nie warto czekać do ostatniej chwili z zakupem obrączek, tylko zająć się tym, co najmniej kilka miesięcy wcześniej.

Wyszukanie zaufanego salonu jubilerskiego warto zacząć kilka miesięcy przed ślubem, tak aby zapewnić sobie jak największy wybór wyjątkowych obrączek ślubnych. Najlepszy termin, to co najmniej trzy miesiące wcześniej, a nawet pół roku wcześniej. Tak odległy termin pozwala na komfortowe przeczesywanie internetu w poszukiwaniu wzoru wymarzonych obrączek oraz fizyczne odwiedzenie kilku zakładów jubilerskich. Po takich wizytach szybko się zorientujecie jaki jest poziom obsługi klienta i czy macie do czynienia z fachowcami, którzy zawsze służą dobrą radą i pomocą. Znalezienie zakładu, w którym czujecie się komfortowo, znacznie zmniejszy stres podczas poszukiwania ślubnej biżuterii. Odpowiednio wczesne rozpoczęcie poszukiwań zwiększa prawdopodobieństwo znalezienia lub stworzenia obrączek idealnych. W tak długim horyzoncie czasowym można, we współpracy z jubilerem, samodzielnie je zaprojektować od początku do końca. Dzięki temu będą posiadały unikatowe elementy, niespotykane w seryjnych produkcjach. Mogą zawierać na przykład wygrawerowane fragmenty linii papilarnych, czy zdjęcie partnera. Jeżeli jednak nie mamy sprecyzowanych pomysłów, zawsze można się zainspirować tym co znajdziemy w internecie. Warto korzystać również z gotowych wzorów oferowanych przez jubilerów, które po drobnych zmianach mogą idealnie wpasować się w nasze gusta. Wszystkie takie działania wymagają jednak sporo czasu, dlatego warto zarezerwować sobie około pół roku na poszukiwanie wymarzonych obrączek ślubnych. Po wybraniu wzoru, standardowy czas oczekiwania na spersonalizowaną biżuterię to zazwyczaj miesiąc. Niektóre salony oferują szybsze terminy, ale wiąże się to ze znacznym wzrostem ceny obrączek. Dodatkowo przy zamówieniach ekspresowych może pojawić się problem z wykonaniem wszystkich elementów i przyszli nowożeńcy będą zmuszeni do rezygnacji z niektórych swoich pomysłów.

Kupowanie obrączek na ostatnią chwilę nie jest dobrym rozwiązaniem. Warto o tym pamiętać, szczególnie w okresie tak zwanego szczytu ślubnego. W sezonie wiosennym czy letnim znacznie zwiększa się ilość uroczystości ślubnych, a to wpływa również na liczbę zamówień biżuterii ślubnej. Dodatkowo, warto pamiętać, że wcześniejsze, dobrze zaplanowane zakupy mogą przynieść znaczne oszczędności. Tak jest w przypadku skorzystania z oferty firmy Cardano. Obejmuje ona przede wszystkim szeroki wybór wyjątkowych obrączek ślubnych. W przypadku zakupu pary obrączek w ich salonie, można otrzymać katalog ze zniżkami na usługi firm działających w branży ślubnej w okolicy Bydgoszczy czy Torunia. Dotyczy to gównie hoteli, kwiaciarni, fryzjerów, fotografów, kosmetyczek i wielu innych usługodawców branży weselnej. Ślub i wesele to często duży wydatek w budżecie młodych ludzi, a pakietowe zakupy w Cardano to szansa na znaczne zmniejszenie kosztów na początku wspólnej drogi. Trzymamy kciuki. Powodzenia !

Komentarze (0)

Zostaw komentarz