Post

Pierścionki zaręczynowe w Krakowie

Kiedy szukamy biżuterii, często zastanawiamy się również nad wyborem odpowiedniego kamienia. Diament jest bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia i długo zachowa swój imponujący blask. Jest oczywiście bardzo kosztowny, ale przyjęło się, że jest faworytem jeśli chodzi o pierścionek zaręczynowy. Wszystko jednak zależy od upodobań narzeczonej. Część pani nie wyobraża sobie pierścionka bez diamentu, inne natomiast stawiają na cyrkonię, która jest wersją dużo bardziej budżetową.

Alternatywa dla drogich brylantów

Biżuteria z cyrkoniami powstaje głównie z myślą dla osób, które lubią transparentność i blask jasnego kamienia, ale nie stać ich na zakup diamentów. Dużą popularnością w ostatnich latach cieszy się kamień syntetyczny Moissanite. Trudno odróżnić go od diamentu gołym okiem - konieczna będzie pomoc specjalisty, który z użyciem odpowiednich narzędzi stwierdzi czy mamy doczynienia z kamieniem moissanite czy z diamentem. Nietrudno się domyślić, że ten kamień syntetyczny to dużo tańsza alternatywa dla brylantów. W przypadku cyrkonii nie jest skomplikowane odróżnienie ich od diamentu.

Brylant jest jednak niezwykle twardym kamieniem, który nie ulega zniszczeniu i przez długie lata zachwyca nietuzinkowym blaskiem. Z cyrkonią natomiast sprawa wygląda inaczej, z upływem czasu niszczeje, traci blask i dobrą kondycję. W jubilerstwie cyrkonie wciąż cieszą się dużą popularnością. To biżuteria, która wybierana jest na co dzień. Trzeba przyznać, że zgubienie kolczyków z cyrkoniami jest zdecydowanie mniej bolesne. Jeśli jednak planujesz zaręczyny, najlepszym wyborem będzie pierścionek z diamentem. Jeśli barierę stanowi cena to możesz zdecydować się na mniejszy kamień lub wybrać ten syntetyczny czyli moissanite. Diament jest naturalny, a jego oszlifowana wersja to brylant.

Szukasz wyjątkowego pierścionka zaręczynowego? Sprawdź więcej na https://siudek.com.pl/pierscionki-zareczynowe/b_ytdm >>

Wykorzystywanie kamieni syntetycznych

Ludzie od dawna fascynują się sposobem wytwarzania kamieni syntetycznych. W warunkach laboratoryjnych można otrzymać kamienie na wzór tych, które występują w naturze. W 1953 i 1954 Diament syntetyczny został opracowany w Szwecji. Wykorzystywany jest w przemyśle do wyrabiania tarcz szlifierskich.

Cyrkonia jako bezbarwny kamień nie ma swojego odpowiednika w naturze. Pojawiła się na rynku jubilerskim stosunkowo niedawno, bo w roku 1973 i pozostaje faworytem ze względu na urok i niską cenę. Jubilerzy używają różnych rozmiarów cyrkonii do ozdabiania kolczyków, pierścionków czy wisiorków. Uznawana jest za imitację brylantu. Niezależnie od tego jaką biżuterię wybierzesz, sugeruj się jakością i praktycznością. Powinna być łatwa w nakładaniu i ściąganiu i dobrze dopasowana. Tylko wtedy mamy pewność, że jej nie zgubimy, a dochodzi do tego dosyć często. Złoto i srebro to najpopularniejsze metale szlachetne. Oba mają swoje mocne strony. Złoto jest zdecydowanie droższe, ale srebro również ma swoich zwolenników. Jeżeli więc szukasz niskiej ceny, możesz zainteresować się asortymentem salonów jubilerskich online. Pamiętaj też o tym, żeby zwracać uwagę na standard wykonania.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz