Post

Te okulary warto poznać bliżej

Okulary da się lubić... Chociaż dla wielu osób ich noszenie stanowi po prostu konieczność, wynikającą z wady wzroku, to jednak spora część korzysta z okazji, by uczynić z nich dopełnienie własnego wizerunku. Jest to tym łatwiejsze, że mnogość dostępnych na rynku wzorów oprawek potrafi zaspokoić chyba wszelkie gusta.

Na jakie marki warto postawić?

Jeśli potraktujemy okulary „modowo”, to i rzecz jasna powinniśmy skupić się na kilku najbardziej znanych i uznanych producentach. Oprawki okularowe oferują bowiem nie tylko firmy optyczne, ale też domy mody i uznani projektanci. Tak więc dołączają one w kolekcjach do torebek, butów, krawatów czy odzieży, co pozwala stworzyć spójną, dopełniającą się stylizację.

Stąd też jedne z najbardziej popularnych oprawek to okulary Gucci. Tej firmy nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Nawet osoby nie przepadające za śledzeniem trendów modowych dobrze znają tę markę i jej logo. Oprawki pozwalają w doskonały sposób podkreślić atuty twarzy, czy też odwrócić uwagę od drobnych niedoskonałości. Oferta oprawek Gucci zwraca uwagę przysłowiową, włoską elegancją i stylistyką raczej klasyczną, chociaż z nutką nowości i ekstrawagancji, jak przystało na uznany dom mody. Równie rozpoznawalne są okulary Lagerfeld. Eleganckie, wygodne, oczywiście modne i pasujące do wielu stylizacji. Doskonale dopełniają kobiecy look a i mężczyźni poczują się w nich wyjątkowo pewnie. Z kolei osoby poszukujące rozwiązań niebanalnych, nowoczesnych i pełnych wyrazu powinny poświęcić chwilę, by poznać okulary Tommy Hilfiger. Oczywiście firma ta ma w ofercie również modele klasyczne, ale to właśnie te barwne, wielokolorowe, zdobne paskami czy łączące kilka warstw barw najbardziej przyciągają oczy.

Jak kupować okulary?

Te najbardziej uznane marki mogą być świetnym dopełnieniem wizerunku noszącej je osoby. Pamiętajmy jednak, że ich kształt powinien współgrać z kształtem twarzy, kolor harmonizować z cerą  i barwą włosów, a całość uwzględniać też tryb życia i pracy zawodowej. Przykładowo okulary patentki, czyli bezramkowe, nie są polecane osobom aktywnym fizycznie czy żywiołowym, a fantazyjne kształty czy kolory uważa się za niepolecane dla zawodów zaufania publicznego, jak prawnicy. Zasady doboru okularów do kształtu twarzy też są dość proste. W przypadku kobiet zaleca się stawianie na harmonijną całość, mężczyznom zostawia też drugą opcję, czyli wyeksponowanie cech twarzy uważanych za najbardziej męskie w naszym kręgu kulturowym, jak np. wyrazista żuchwa czy ostre rysy twarzy.

Nie musimy jednak chyba przypominać, że jeśli traktujemy okulary jako dodatek modowy, to wszelkie zalecania nie będą niczym więcej, jak ogólnymi sugestiami. Stylizacje można tworzyć również w sposób przełamujący stereotypy, niebanalny i oryginalny. Czyli po prostu po swojemu. Oczywiście nadal korzystając w tym celu z produktów wysokiej jakości, jakie oferowane są przed markowych producentów okularów. Tym bardziej, że przecież ich modowy charakter jest tylko drugoplanowy, a podstawowym zadaniem jest korygowanie wzroku. Tu już lepiej nie iść na półśrodki i wybierać takie marki, które przy całodziennym noszeniu będą sprawiały się bez zarzutu, będą lekkie, wygodne i dobrze dopasowane.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz