Post

Złoty pierścionek ze szmaragdem

Złoty pierścionek ze szmaragdem jest spełnieniem marzeń niemal każdej kobiety. Szmaragdy, jako kamienie szlachetne są bardzo często wybierane do zdobienia damskiej biżuterii. Dzieje się tak, ponieważ jego wyjątkowy blask oraz intensywna barwa doskonale podkreślają wartość biżuterii i nadają jej wyrazistości. Szmaragdy bardzo często łączone są z klasycznymi diamentami, zaś pierścionki ze szmaragdem cieszą się dużym zainteresowaniem wśród narzeczeństwa, przez co często wybierane są jako pierścionki zaręczynowe. Jednak z powodzeniem mogą być noszone przez każdą kobietę, niezależnie od okoliczności. Poniżej przedstawiamy kilka istotnych informacji dotyczących szmaragdów, które pozwolą Wam podjąć idealną decyzję przy wyborze pierścionka zaręczynowego oraz kamienia szlachetnego.

Szmaragd – w pierścionkach i pozostałej biżuterii ze złota

Szmaragd jest kamieniem o zielonkawej barwie, który w jubilerstwie wykorzystywany jest już od czasów starożytnych. Powstaje z jednej z najbardziej popularnych odmian berylu, a za jego zielonkawą barwę odpowiadają śladowe domieszki chromu. Sama nazwa kamienia wywodzi się od greckiego słowa „smaragdus”. Mówi się, że najpiękniejsze odmiany kamienia występują w kopalniach znajdujących się na terenie Kolumbii, jednak wydobywane są również w kopalniach na terenie Brazylii, Rosji, Norwegii, Austrii oraz Pakistanu. W zależności od pochodzenia, szmaragdy mogą różnić się od siebie odcieniem. Spotkać można szmaragdy w odcieniach żółtawo-zielonym, niebieskozielonym oraz czerwonym. Obecnie na rynku dostępne są szmaragdy naturalne oraz syntetyczne, które różnią się kształtem, co sprawia, że znacznie łatwiej jest je odróżnić od kamieni naturalnych.

Jak każdy kamień, również szmaragdy posiadają własną symbolikę. Mówi się, że kamień ten wskazuje na siłę oraz wewnętrzne szczęście. Wykazuje on działanie uspokajające, relaksujące oraz kojące, a także łagodzi podrażnienia i wzmacnia nerwy. Co więcej, niektóre z prowadzonych badań naukowych potwierdziły, iż szmaragdy mają leczniczy wpływa na nasz wzrok. Jak widać, szmaragd to nie tylko doskonała ozdoba, ale przede wszystkim kamień o licznych zaletach. Każdy, kto zna jego symbolikę będzie wiedział, że wybór szmaragdu, w szczególności na pierścionek zaręczynowy, to doskonały pomysł.

Pierścionek ze szmaragdem – złoty lub srebrny

Wiele osób wierzy, że podarowanie złotego pierścionka ze szmaragdem będzie niosło ze sobą wielkie szczęście dla obdarowanej. Dzieje się tak, ponieważ kamień ten dodaje sił, regeneruje i łagodzi zarówno w sferze fizycznej, jak i uczuciowej. Złote pierścionki ze szmaragdem kojarzone są z dobrobytem, a wręczenie go podczas proszenia o rękę stanowić będzie idealny znak na dalszą, wspólną drogę zakochanych oraz bardzo dobry znak w miłości. Szmaragdy sprawiają, że obdarowana kobieta staje się pełna energii i silna, a wraz z nią wzrasta jej miłość. Jednak to nie jedyna zaleta tego kamienia. Jego piękna, zielonkawa barwa będzie się doskonale komponowała zarówno ze złotem żółtym, jak i białym. Jest to szczególnie ważna wiadomość dla mężczyzn, którzy nie są pewni, jaka biżuteria jest bliższa sercu ich wybranki. Przyjęto, iż pierścionek zaręczynowy powinien być wysadzany kamieniem szlachetnym. Obecnie największą popularnością cieszą się tradycyjne, przezroczyste diamenty. Jednak z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na kolorowe kamienie w pierścionkach zaręczynowych. Warto przy tym zaznaczyć, że symbolika danego kamienia ma bardzo duże znaczenie. Wybierając pierścionek ze szmaragdem narzeczony zapewni swojej wybrance dodatkową siłę, energię i witalność.

Pierścionki zaręczynowe – geneza

Tradycja związana z zaręczynami pochodzi aż ze Starożytnego Egipty, kiedy to mężczyzna wręczał swojej ukochanej pierścionek wykonany z drutu. W Starożytnej Grecji zaś pojawiły się pierwsze pierścionki wykonywane z metalu, pierścionki złote były popularne wyłącznie wśród osób o bardzo wysokim statusie społecznym. W kulturze chrześcijańskiej pierścionki zaręczynowe pojawiły się stosunkowo niedawno, ponieważ dopiero na przełomie XII/XIII w.

Jak wszystko, również pierścionki zaręczynowe podążają za modą, wyznaczając nowe trendy. Warto przy tym zaznaczyć, że wybór idealnego pierścionka zaręczynowego jest kwestią mocno indywidualną. Każda z kobiet ma własny styl oraz odmienny gust. Wiele osób, w obawie przed porażką decyduje się na pierścionki klasyczne, jednak coraz więcej osób nie boi się rozwiązań innowacyjnych i niepowtarzalnych. Jednak, z pewnością jedno jest pewne. Nie jest ważne, jaki wzór pierścionka wybierzemy, ważne, by jego symbolika pasowała do osobowości i charyzmy kobiety, której palec będzie on zdobił.

Nie tylko na zaręczyny

Szmaragdy od lat wykorzystywane są w produkcji biżuterii i nie ograniczają się wyłącznie do pierścionków zaręczynowych. Bardzo popularne są kolczyki zdobione szmaragdami, które mogą doskonale podkreślić kolor oczu kobiety, a także naszyjniki oraz bransoletki. Chcąc sprawić przyjemność ukochanej nie trzeba od razu decydować się na zakup pierścionka zaręczynowego, można z powodzeniem rozejrzeć się za innym typem biżuterii z wykorzystaniem szmaragdu. Nie ważne czy to walentynki, rocznica, czy urodziny, każda okazja jest dobra, aby dobrać do pierścionka odpowiedni typ biżuterii.

Znaczenie koloru zielonego

Kolor zielony od zawsze kojarzy nam się z przyrodą, spokojem i matką naturą, a od jakiegoś czasu również z pieniędzmi. Symbolizuje on szczęście, przyjaźń, spokój ducha, harmonię oraz pozytywne wibracje. Mówi się, że osoby lubiące kolor zielony wykazują takie cechy jak otwartość, empatia oraz przyjazne nastawienie. Ponad to, osoby te bardzo lubią towarzystwo innych. Co więcej, badania naukowe wykazały, iż kolor zielony wykazuje kojący wpływ na układ nerwowy.

Szukasz pierścionka zaręczynowego bądź obrączek? Wejdź na https://roren.pl/.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz