Post

Jak wykonać makijaż ślubny

Bez względu na to, jak długotrwały jest makijaż w dniu ślubu, w pewnym momencie trzeba będzie go poprawić. Jest to szczególnie ważne, gdy wychodzisz za mąż w gorących lub wilgotnych warunkach (w takim przypadku możesz potrzebować więcej niż jednego makijażu!).

Jest kilka sposobów, by to zrobić. Jeśli zatrudniasz makijażystę, wiedz, że wiele z nich oferuje za dodatkową opłatą usługę renowacji w południe. W zależności od Twojego wyglądu i/lub własnych umiejętności makijażu, możesz tego nie potrzebować, ale jest to opcja do rozważenia, jeśli masz budżet. Alternatywnie, niektórzy profesjonaliści sprzedadzą Ci zestaw do makijażu, abyś mogła zrobić to sama. Jeśli pójdziesz tą drogą, poproś wizażystkę, aby przeszła przez ten proces razem z Tobą, abyś wiedziała, w jaki sposób zrobiła Ci makijaż i jakie kroki należy wykonać. I oczywiście, jeśli robisz to wszystko samodzielnie, możesz samodzielnie zbudować zestaw i nauczyć się, jak prawidłowo go używać. Tak czy inaczej, oto jak poprawić wygląd makijażu na dzień ślubu!

Podstawy zestawu do makijażu typu "zrób to sam" (DIY Makeup Touch-Up Kit)

Skupiając się na samym makijażu, oto kilka rzeczy, które z pewnością powinieneś mieć w swoim zestawie do makijażu:

Tkanki (mokre i suche)
Q-tips
Gąbki podkładowe (np. mikser piękności)
Arkusze bibuły olejowej
Korektor kremowy
Proszek
Szczotki
Zmywacz do makijażu (lub wstępnie zwilżone wkładki i waciki)
Spray ustalający
Oczywiście, należy również uwzględnić większość lub całość makijażu, którego użyłaś wcześniej. Albo przynajmniej mieć pod ręką trochę koloru ust, różu do policzków i płynnej wyściółki.

Wskazówki dotyczące profesjonalnych Touch-Ups
Teraz, gdy Twój zestaw naprawczy jest przygotowany do perfekcji, dobrym pomysłem jest obalenie zasad. Ważne jest, aby być ostrożnym co do tego, jak postępować w tym procesie, ponieważ makijaż warstwowy nie jest tak oczywisty, jak się może wydawać. Zły makijaż może zrujnować spojrzenie pod spodem. A jeśli do tego dojdzie, będziesz musiała zacząć od nowa. Ale zanim zaczniesz, dobrze jest zakryć sukienkę chustą, ręcznikiem lub innym ubraniem. W ten sposób, przypadkowo nie poplamisz niczego przy tym.

Clean-Up

Po pierwsze: chcesz oczyścić wszystko, co poszło nie tak, czy to rozmazany tusz do rzęs, czy krwawiąca szminka. Nie zapomnij sprawdzić powiek. Jest bardzo prawdopodobne, że Twój cień się pomarszczył, w takim wypadku może zechcesz go wymieszać małą szczoteczką.

Jeśli Twoje fałszywe rzęsy zaczną odpadać, unikaj ich całkowitego oderwania, co może zrujnować resztę makijażu oczu. Zamiast tego, trzymaj trochę kleju do rzęs pod ręką i zaciągnij znajomego, który pomoże Ci wszystko ustawić.

Skoncentruj się na cerze

Dalej, będziesz chciał przykleić bibułki z olejem na całej swojej twarzy. Albo, jeśli nie masz tłustej skóry, po prostu przejdź przez strefę t, nawet jeśli uważasz, że nie wyglądasz na błyszczącą. Lśnienie w prawdziwym życiu będzie wyglądać jak reflektor w kamerze! Po prostu uważaj, jak ich używasz - nie chcesz zrujnować swojej bazy podkładowej.

Następnie, w razie potrzeby, użyj korektora. Najlepiej jest przykleić kremowy korektor do renowacji, nawet jeśli wcześniej używałaś innego typu korektora. Receptury kremów są łatwiejsze w nakładaniu i nie przeszkadzają w wykonaniu makijażu pod nim tak bardzo jak inne konsystencje.

Na koniec, użyj pudru, aby udoskonalić swój wygląd. Niektórzy zalecają stosowanie pudru prasowanego, ponieważ istnieje mniejsze ryzyko powstania bałaganu. Alternatywą jest puder bezbarwny luzem, który może być również w porządku i w mniejszym stopniu może zniszczyć cały obecny już makijaż.

Re-do Eyeliner i inne szczegóły

Po tym wszystkim, będziesz chciała przejść przez resztę makijażu, ale tylko w razie potrzeby. Na przykład, jeśli Twój eyeliner ma pęknięte lub wyblakłe, delikatnie przejść nad nim z płynną wyściółkę lub pióra precyzyjnego, aby wyglądał równomiernie.

Z makijażem lub bez, Twój róż i bronzer prawdopodobnie już wyblakły. Na szczęście, nie ma potrzeby powtarzania kompletnego konturu - wystarczy jedno machnięcie lub dwa ulubione odcienie, aby wszystko odświeżyć. Wykonaj jednokrotne nałożenie na resztę twarzy, w tym na brwi, zanim przejdziesz do następnego etapu.

Ostatni, ale nie najmniejszy: Usta

Podczas odświeżania ust nie musisz koniecznie usuwać makijażu, który już tam jest. W rzeczywistości, jeśli jest to jaskrawy kolor, możesz przypadkowo rozmazać go na całej twarzy, a wtedy będzie to prawdziwa katastrofa. Jeśli jednak czujesz, że zbyt wiele już zostało upieczone, użyj wacika i zmywacza do makijażu, aby wchłonąć to, co tam jest. Jeśli trochę pomyliłaś, delikatnie zmieszaj korektor wokół ust i zakończ pudrem.

Przed nałożeniem konturówki do ust upewnij się, że ją nawilżasz. Zapewni, że kolor będzie płynny. Jest to dobry pomysł, nawet jeśli nie usuwasz makijażu.

Kiedy to zrobisz, zacznij od zarysu ust, uważając, aby nie wyjść poza linie. Za pomocą konturówki poplam resztę ust, ponieważ doda ona szmince dodatkowej mocy utrwalającej. Nakładając pomadkę na usta, nie zapominaj o odwiecznej rutynie układania pomadki: nakładaj, kroplikuj, powtarzaj. Następnie, jeśli chcesz, uzupełnij wszystko błyszczykiem.

Wykończenie - akcenty

Nie zapomnij użyć sprayu nastawczego! Uszczelni on całą Twoją ciężką pracę i sprawi, że Twój makijaż będzie wyglądał na mocny przez resztę dnia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz