Post

Jak zrobić makijaż ślubny odporny na pot?

Lato jest tuż za rogiem, a to oznacza, że jest już prawie czas na letni sezon ślubny. Długie letnie dni są idealne na duże uroczystości, takie jak wesela: możesz zostać dłużej (i mieć więcej czasu na dobrze oświetlone zdjęcia), Twoi goście mogą nosić urocze suknie, a ciepła pogoda sprawia, że każdy czuje się komfortowo.

Oczywiście, nie potrzeba wiele, aby "ciepły" dzień zamienił się w wilgotny i lepki - a kiedy to nastąpi, większość wesel napotyka na jeden wielki problem: pot.

Nikt nie chce się pocić makijażu w dniu ślubu (przecież tak wiele zapłaciłaś, żeby to zrobić). Więc, jak możesz powstrzymać tę piękną twarz przed rozpłynięciem się? Oto kilka wskazówek.

Stosuj Produkty Wodoszczelne

Po pierwsze, trzeba podejść do makijażu ślubnego z wyraźnymi oczekiwaniami. Jeśli pogoda będzie gorąca i wilgotna, prawdopodobnie będziesz się pocić. Jeśli planujesz zerwać parkiet na swoim przyjęciu, na pewno się pocisz. Nawet jeśli Twoje wesele odbywa się w klimatyzowanym miejscu, istnieje szansa, że Twój makijaż zostanie zepsuty przez pot (lub szczęśliwe łzy).

Mając to na uwadze, najlepsze, co można zrobić, to przedsięwziąć środki ostrożności. Porozmawiaj z wizażystą na temat stosowania jak największej ilości produktów wodoodpornych! Szybka warstwa wodoodpornego tuszu do rzęs ochroni Twój wygląd przed rozmazywaniem i rozmazywaniem - bez względu na pogodę.

Set It and Forget It

Podkład jest bardzo użytecznym produktem, który pomoże Twojemu makijażowi stać się odpornym na pot, ale nie jest to jedyne narzędzie, które Twoja wizażystka ma w swoim zestawie. Bardzo przydatny jest również spray ustawiający. Ten produkt wykorzystuje polimery do stworzenia bariery pomiędzy potem a makijażem (rodzaj lakieru do włosów dla Twojej twarzy).

Gdy Twoja wizażystka skończy swoje dzieło, prawdopodobnie użyje sprayu ustalającego, aby dodać kolejną warstwę ochrony do Twojego pięknego kubka. Ale jeśli tego nie zrobi, upewnij się, że o to prosisz! Spray ustawiający może być świetną pierwszą linią obrony przed potem, łzami lub czymkolwiek innym, co grozi zepsuciem makijażu.

Nie zapomnij o Podkładzie

Jeśli nie jesteś uzależniona od makijażu, możesz nie być zaznajomiona z podkładem. Jest to produkt przezroczysty lub biały (zazwyczaj wykonany z polimerów na bazie krzemu), który pomaga wypełnić drobne linie i duże pory, zamieniając twarz w idealnie gładkie płótno. Primer pomaga gładko nałożyć makijaż na twarz, a co ważniejsze, sprawia, że makijaż pozostaje na swoim miejscu dłużej.

Choć nie można używać podkładu w codziennym życiu, jest to produkt obowiązkowy w dniu ślubu. Użyj podkładu na twarz przed nałożeniem podkładu. Zagruntować powieki przed dodaniem cienia. Zagruntować usta przed nałożeniem szminki! Ten prosty krok sprawi, że makijaż pozostanie na Twojej twarzy tam, gdzie jego miejsce.

Dotykać przez cały dzień

Kiedy makijaż jest już gotowy, łatwo jest poczuć, że Twój wygląd jest ustawiony na dany dzień. Ale pamiętaj o tych oczekiwaniach, o których mówiliśmy wcześniej! Nawet w przypadku wszystkich podkładów i sprayów koloryzujących na świecie, jest bardzo możliwe, że pot i tak znajdzie swoją drogę do Twojej twarzy.

Istnieją dwa sposoby radzenia sobie z tą rzeczywistością: można ją zaakceptować i powiedzieć "kogo to obchodzi", albo można być o krok przed potem. Jeśli chcesz, aby Twój makijaż był perfekcyjny przez cały wieczór (a z fotografami biegajacymi po obiekcie, kto by nie chciał?), ważne jest, abyś zachowywała czujność i poprawiała swój makijaż.

Upewnij się, że masz przy sobie kilka niezbędnych rzeczy do makijażu (np. bibułki i szminkę) w torebce lub sprzączce, którą trzymasz w pobliżu. W ten sposób możesz je chwycić i zrobić szybki makijaż za każdym razem, gdy odwiedzasz toaletę. Zwracając uwagę na smugi i przebiegi, możesz sprawić, że makijaż będzie wyglądał pięknie od spaceru po przejściu do ostatniego pożegnania wieczoru.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz