Post

5 Wskazówki dotyczących wyboru garnituru ślubnego Pana Młodego

Podczas gdy Panna Młoda zazwyczaj otrzymuje sartorialne światło na weselu, Pan Młody zdecydowanie zasługuje na udział w zabawie modowej. Powinien on przynajmniej być kierowany we właściwym kierunku, ponieważ jeśli uważasz, że łatwo jest wybrać garnitur na największy dzień swojego życia, to pomyśl jeszcze raz. Nie jest to przecież zwykły garnitur, dlatego też pan młody może mieć wiele pytań, jeśli chodzi o wybór najlepszego stroju na swój dzień ślubny. Oto więc pięć wskazówek dotyczących wyboru garnituru na dzień ślubu pana młodego.

1. Znasz temat swojego ślubu

Czy jest to super formalne i tradycyjne, czy bardziej swobodne i modne? Znajomość atmosfery dnia ślubu pomoże Ci określić, czy powinieneś pójść na pełny smoking, czy zdecydować się na ostry garnitur (lub coś jeszcze mniej casualowego).

2. Jaki masz styl?

Kiedy już poznasz klimat swojego ślubu (smokingi kontra garnitur, tradycyjny kontra modny), możesz uzyskać więcej szczegółów na temat dokładnego wyglądu i wrażenia z garnituru lub smokingu, aby dopasować. Na przykład, jeśli zdecydujesz się na garnitur, istnieje wiele różnych stylów, wzorów i kolorów do wyboru, w tym wszystko od jodełki lub plaid do granatu lub czerwieni. Podczas gdy smokingi zazwyczaj występują tylko w kolorze czarnym lub białym, możesz rozważyć aksamitne i/lub satynowe detale. Oczywiście, niezależnie od tego, czy masz na sobie garnitur, czy smoking, najlepiej wkomponować się w ogólną paletę kolorów dnia ślubu i panny młodej, więc upewnij się, że bierzesz to pod uwagę (AKA, powinieneś konsultować się z panną młodą podczas całego procesu wyboru garnituru) na tym etapie.

3. Sprawy związane z dopasowaniem

Teraz, gdy już wybrałeś swój garnitur, następnym krokiem jest krawiectwo. Pamiętaj, dopasowanie spraw. Chcesz nie tylko czuć się komfortowo, ale także mieć garnitur, który będzie uzupełnieniem Twojego konkretnego typu ciała. Istnieją trzy rodzaje dopasowania garnituru: klasyczny, wąski i nowoczesny.

Klasyczne dopasowanie jest zazwyczaj bardziej komfortowe i mniej obciążające niż dopasowanie szczupłe lub nowoczesne, pozostawiając miejsce na więcej ruchu. Wąski krój to właśnie to: smukły, przylegający do ciała i zazwyczaj bardziej modny i kojarzony z europejskimi cięciami. Nowoczesny krój to połączenie klasycznego i smukłego dopasowania. Nie jest on tak ciasny, jak wąski krój, ale nie jest też tak pojemny, jak klasyczny krój. Idź z tym, co czujesz i wyglądasz najlepiej na swoim ciele.

4. Weź pod uwagę Sezon

Kiedy się pobieracie? Ponieważ jeśli pobierasz się zimą, będziesz chciał rozważyć ułożenie garnituru (co może mieć wpływ na dopasowanie garnituru), a także wziąć pod uwagę materiał, z którego został wykonany. W miesiącach zimowych możesz rozważyć noszenie cięższego materiału, takiego jak wełna lub tweed, aby zapewnić sobie ciepło. Innym dobrym rozwiązaniem jest użycie jodełki, która zapewni Ci dobrą izolację, gdy na zewnątrz jest zimno. Z drugiej strony, jeśli bierzesz ślub latem lub w ciepłym klimacie, będziesz chciała wybrać lżejszą i bardziej oddychającą tkaninę.

5. Nie zapomnij o akcesoriach

Akcesoria tworzą lub łamią strój, w tym garnitur pana młodego. Jeśli masz na sobie smoking, będziesz chciał wziąć pod uwagę kolor i wygląd swojej muszki. Ważne są również spinki do mankietów. Chcesz zdecydować się na coś bardziej tradycyjnego lub zabawnego? Zimą, jeśli chcesz się zaczepić, możesz pomyśleć o dodaniu stylowego kapelusza i szalika do swojego zespołu. Aby nadać garniturowi letni wygląd, zastanów się nad dodaniem odrobiny koloru lub zabawnego wzoru do krawatu.

Jak widać z powyższych wskazówek, jest kilka kluczowych punktów do rozważenia przy wyborze garnituru na dzień ślubu. Ale biorąc pod uwagę wygląd i atmosferę Twojego ślubu, z łatwością wybierzesz najlepszy dla siebie garnitur (który nie będzie przyciągał uwagi panny młodej).

Komentarze (0)

Zostaw komentarz