Post

Jak sprawdzić, czy Twój garnitur ślubny pasuje do Ciebie?

Znalazłeś idealny garnitur ślubny, ale teraz jest tylko jedno pytanie: jak on pasuje? Bo prawda jest taka, że można mieć garnitur o najśmielszym wyglądzie, ale jeśli nie będzie pasował, będzie po prostu wyglądał głupio i nudno. Skąd więc wiesz, czy twój garnitur ślubny dobrze pasuje? Oto kilka łatwych sposobów, by to stwierdzić.

Stań we właściwej pozycji

Po pierwsze, chcesz stanąć przed lustrem w garniturze i butach do ubierania się, i to w naturalnej postawie. Nie chuliganisz, ale nie stoisz dokładnie wyprostowany, chociaż twoja postawa powinna być całkiem prosta, z rękami opadającymi na bok. To nie będzie naturalne, ale to jest w porządku.

Spójrz na ramiona

Ramię kombinezonu powinno leżeć płasko i dopasować się do szerokości ramion do tee. Nie powinno być wysięgu, wybrzuszenia i nie powinno się chodzić w górę w kierunku kości ramiennej. Jeśli nosisz ochraniacze na ramiona, powinny one również łatwo dopasować się do Twoich ramion.

Sprawdź Klatkę piersiową

Chcesz sprawdzić, jak guziki w marynarce na całym ciele. Ważne jest, aby wiedzieć, czy obie strony mogą się płynnie stykać bez zapinania klap lub zbyt luźnego zwisania na ciele. Szukasz wygodnego dopasowania, ale nie za ciasnego. Dobrym sposobem na sprawdzenie jest wsunięcie ręki do kurtki kombinezonu po zapięciu jej na guzik. Jeśli nie możesz włożyć tam ręki, jest ona zdecydowanie za ciasna. Jeśli dopasowuje się do ciała i nie ma w nim zbyt wiele miejsca na machanie ręką, to jest idealny.

Kontrola rękawów

Jeśli chodzi o długość rękawa kurtki, należy umieścić ramiona obok siebie. Rękawy powinny opadać dokładnie w miejscu, gdzie kość kciuka styka się z nadgarstkiem i odsłaniać tylko ćwierć do pół cala koszuli. Rękaw marynarki nie powinien całkowicie zasłaniać koszuli (to znaczy, że jest za długa), a ty nie chcesz się popisywać więcej niż jednym calem koszuli (to znaczy, że rękawy są za krótkie).

Jaka jest długość kurtki?

Podczas gdy długość kurtek garniturowych skracała się wraz ze zmianą gustu mody, nadal należy pamiętać, że kurtka powinna wypadać poza talię, ale dół powinien zakrywać tylko kieszenie spodni. Jeszcze jedna wskazówka? Stojąc z rękami po bokach, brzegi kurtki powinny opadać na środek dłoni. Dłużej i będzie wyglądało to tak, jakbyś miał na sobie ponadwymiarową kurtkę. Jeszcze krótsza i będzie wyglądać, jakby kurtka się skurczyła.

Nie zapomnij o załamaniu spodni

Co to za złamanie spodni? To ta mała zmarszczka spowodowana, gdy mankiet spodni styka się z czubkiem buta. Zazwyczaj, twoje spodnie powinny mieć tylko jedno pęknięcie, i powinno być super subtelne. Niektóre nowoczesne fasony całkowicie eliminują zerwanie spodni i po prostu dopasowują spodnie tak, aby ledwo dotykały wierzchu buta, który i tak ma być tam, gdzie chcesz, aby nastąpiło zerwanie spodni. Mankiet spodni powinien leżeć na bucie, ale nie powinno być więcej kontaktu, w przeciwnym razie ryzykujesz, że będziesz wyglądać tak, jakby spodnie były dla Ciebie za długie.

Sprawdź kołnierz kurtki

Kołnierz marynarki garniturowej powinien przylegać do kołnierza koszuli, a kołnierz koszuli powinien lekko opierać się o szyję. Oznacza to, że nie powinien być zbyt obcisły ani zbyt luźny. Jeśli są jakieś widoczne szczeliny, to znaczy, że jest za duży. Jeśli zauważysz pęczki pod kołnierzykiem, to prawdopodobnie jest on za mały.

Zasadniczo, aby wiedzieć, czy Twój garnitur ślubny pasuje prawidłowo, należy zadać sobie pytanie, czy masz wrażenie, że masz na sobie garnitur. Powinien się czuć jak naturalne przedłużenie ciała. Nie będzie zbyt duży ani zbyt ciasny; będzie się czuł dobrze. Niezależnie od tego, czy wynajmujesz lub kupujesz swój garnitur, opłaca się odwiedzić doświadczonego krawca, który może dostosować swój garnitur do swojego ciała, dzięki czemu można czuć się i wyglądać jak najlepiej w swoim wielkim dniu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz