Post

Przewodnik dla Parna Młodego: wszystko, co musisz wiedzieć o szyciu garnituru ślubnego na miarę

Wielu współczesnych mężczyzn przechodzi przez życie nigdy nie posiadając garnituru, nie mówiąc już o tym, że jest on szyty na miarę. Jednakże, posiadanie garnituru szytego na miarę nie polega tylko na tworzeniu ubrań, które lepiej pasują niż cokolwiek, co kiedykolwiek wcześniej nosiłeś, jest to całkowicie przyjemne doświadczenie, które może być całkowicie uzależniające.

Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem garnituru ślubnego na miarę, to jest szansa, że nie będzie to ostatni raz, kiedy będziesz się nudzić w cudownie luksusowym świecie stroju szytego na miarę.

W Oscar Hunt, męscy krawcy z Sydney, którzy również obsługują Melbourne, bardzo poważnie traktują strój szyty na miarę - ale lubią dodawać nowoczesny zwrot akcji, aby ułatwić klientom proces.

"W dawnych czasach związek między mężczyzną a jego krawcem był raczej długotrwałą przyjaźnią, tak jak związek, który można było nawiązać z fryzjerem" - mówi dyrektor generalny Oscara Hunta, Chris Edwards. "W dzisiejszych czasach kupno garnituru jest raczej szybkim i bezosobowym doświadczeniem transakcyjnym. Staramy się przywrócić dawną relację krawiec-klient.

"Dążymy do stworzenia idealnie dopasowanego garnituru - ale tak jak proces, by być bardziej jednolitym, przyszły pan młody naprawdę cieszy się w prowadzeniu do swojego wielkiego dnia, tak jak panna młoda może doświadczyć posiadania własnej sukni ślubnej wykonanej na zamówienie".

Chris mówi, że łatwo jest rozpoznać pana młodego w garniturze szytym na miarę na odległość kilku kilometrów, ponieważ jest on idealnie dopasowany.

"W dniu ślubu jest dużo do zrobienia i trzeba wiedzieć, że twój garnitur będzie się dobrze zachowywał, a "zachowanie" na zdjęciach jest kluczowe", mówi. "Przez cały dzień możesz czuć się pewnie, wiedząc, że garnitur spełni swoje zadanie."

Ale, dodaje, dobrze zrobiony garnitur nie tylko "zrobi robotę" w dniu twojego ślubu, to zrobi to raz za razem!"

"Nic nie pobije dopasowania i komfortu dopasowanego garnituru", mówi Chris, który po niedawnym wybrakowaniu, posiada teraz zaledwie 47 garniturów - oczywiście wszystkie szyte na miarę.

Chris otworzył pierwszy sklep Oscar Hunt w Melbourne's CBD z kolegami ze szkoły w 2012 roku, zanim w zeszłym roku otworzył swój drugi salon wystawowy w Sydney. Inspiracją do otwarcia sklepu było jego własne doświadczenie z lokalnym krawcem z Melbourne, Lionelem, który przez wiele dziesięcioleci robił garnitury ojca.

Misją Chrisa jest przywrócenie tradycyjnej relacji pomiędzy krawcem a klientem i ma on nadzieję na demistyfikację tego doświadczenia przy jednoczesnym dodaniu przyjaznego, nowoczesnego zwrotu akcji.

"W przeszłości relacja krawiec-klient opierała się na usługach i doświadczeniu w konstruowaniu garnituru", mówi. "W zasadzie zaczynamy trochę przyjaźni. To jest dla nas sedno sprawy."

Ta relacja pomiędzy krawcem a klientem zazwyczaj zaczyna się od nieformalnej rozmowy, podczas której krawiec uzyskuje szczegóły dotyczące zbliżającego się dnia ślubu i osobistego stylu Pana Młodego, a pracownicy Oscara Hunta starają się, aby cały proces był lekki i przyjemny.

Rzeczywiście, niektórzy panowie młodzi - ze swoimi panami młodymi w ręku - mają tendencję do uważania swoich dopasowań garniturów za "trochę imprezowe - z dziwną trupą, która tak naprawdę kopie im kozła ofiarnego w noc z ostatecznym dopasowaniem garnituru".

"To może być naprawdę zabawne", mówi Chris. "Byliśmy prekursorami więcej niż kilku przyjęć weselnych, ponieważ, tak jak panie na przyjęciu weselnym mają wiele punktów stycznych, takich jak przyjęcia kur i przymierzanie sukni ślubnych, tak dopasowywanie garniturów daje szansę chłopakom na przyjęciu weselnym na spotkanie, nawiązanie więzi i, cóż, świetną zabawę - i zawsze tak jest!"

Gdy klienci składają pierwsze zapytanie o zakup garnituru ślubnego, wybierają spośród ponad 2000 różnych tkanin w różnych wzorach, gramaturach i kolorach.

Oferowane wełny pochodzą prawie w całości od australijskich producentów i, jak mówi Chris, najpopularniejszą ofertą dla panów młodych pozostaje klasyczny czarny lub granatowy garnitur obiadowy z jedwabnymi klapami.

Chris zaleca, aby klienci zostawili około godziny na pierwsze dopasowanie. Mniej więcej miesiąc później proszeni są o ponowne przymierzenie garnituru w celu ustalenia, jakich zmian należy dokonać.

Ostateczne dopasowanie ma miejsce około dwóch do trzech tygodni później, aby upewnić się, że klienci są w pełni zadowoleni z garnituru.

"Te cięcia nie są robione w nocy. Szyty na miarę garnitur wymaga czasu", mówi Chris.

Rozmowa z klientami i poznanie ich potrzeb w garniturze jest kluczową częścią procesu.

"Smukłe dopasowanie oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi. Doskonale rozumiemy preferencje klienta i na tym opieramy nasz wzór."

Dla wielu klientów zakup garnituru ślubnego w Oscar Hunt to pierwsza praca z krawcem.

"Widzimy wielu facetów, dla których jest to ich pierwsze doświadczenie, ale oni odchodzą mówiąc: "Nie mogę uwierzyć, że nie wiedziałem o tym, ani nie rozważałem tego wcześniej".

Od formalnych spraw związanych z czarnymi krawatami, które wymagają smokingów, po swobodne śluby na plaży, każdy garnitur jest specjalnie zaprojektowany, aby dopasować go do estetyki i stylu ślubu klienta.

Oprócz płaszczy, krawatów, muszek i szelków Oscar Hunt oferuje również koszule na miarę. Wkrótce zaprezentują one szeroką gamę butów.

Chris mówi, że krawiectwo nie jest ani duszne, ani zbyt drogie. Mówi, że Oscar Hunt wystawia swoje ceny mniej więcej na równowartość garniturów off-the-rackowych średniej klasy.

Skrojony na miarę garnitur to inwestycja, która zwróci się pod względem komfortu i trwałości, pozwalając na wielokrotne noszenie - mówi Chris.

Skrojone na miarę garnitury Oscara Hunta kontrastują z tym, co Chris nazywa "szybką modą". Nalega jednak, by proces ten był przyjazny i inkluzywny.

"To nie jest królestwo snobistyczne ani niedostępne". Możesz tu wejść bez względu na to, czy nosisz wysokiej klasy garnitur, czy jesteś handlarzem - a my powitamy cię z otwartymi ramionami!"

Komentarze (0)

Zostaw komentarz