Post

Przewodnik pana młodego: Dlaczego nie mogę zobaczyć mojej panny młodej w jej sukni przed ślubem?

Jedną z niewielu rzeczy, które większość mężczyzn wie o ślubie, jest to, że nie powinno się widzieć panny młodej w jej sukni ślubnej przed wielkim dniem, ale zdałem sobie sprawę, że nie miałem pojęcia, dlaczego tak jest. Zły los? Na pewno musi być w tym coś więcej niż to. Dlaczego nie mogę zobaczyć panny młodej w jej sukni przed ślubem?

Tradycja

Trochę wiedzy to niebezpieczna rzecz. Tradycja ta faktycznie sięga czasów, kiedy aranżowane małżeństwa były normą. Małżeństwa aranżowane były przez rodziny i dopiero po uzgodnieniu wszystkiego, szczęśliwe małżeństwo mogło się spotkać. To jednak niosło ze sobą pewne ryzyko i nierzadko zdarzało się, że niektórzy mężczyźni wycofywali się w ostatniej chwili po zobaczeniu kobiety, z którą mieli spędzić życie.

Więc jak poradzić sobie z tą sprawą? Może skonsultować się z proponowaną parą w sprawie tego, czy uznali się za atrakcyjnych? Oczywiście, że nie, to miałoby zbyt wiele sensu! Zamiast tego, pary często miały zakaz spotykania się do dnia ślubu na swojej ceremonii. Raczej trudno jest skończyć z własnym ślubem, kiedy wszyscy już są!

Choć tradycja aranżowanych małżeństw w dużej mierze upadła na marginesie, to przesąd, że widzieć pannę młodą w sukni przed wielkim dniem już trwa.

Nie jestem przesądnym człowiekiem, więc to nie jest problem. Więc czy są jakieś pozytywy, żebym dostał wcześniejszy pokaz głównego programu?

Nie podoba mi się to.

Co jeśli mi się nie spodoba? Co, jeśli ona absolutnie ją kocha, ale to całkowite przeciwieństwo tego, czego się spodziewałem. Na pewno widząc ją wcześnie, mogę wyrazić swoje zdanie, że nie byłaby tym, na co poszedłem?

NIEPRAWDA. Zanim moja narzeczona w końcu zdecyduje się na sukienkę, najprawdopodobniej spędzi dziesiątki, jeśli nie setki godzin badając, podróżując i przymierzając sukienki. Będzie konsultować się z najbliższymi powiernikami. Chce czuć się wyjątkowo, a w końcu znalazła sukienkę, która sprawia, że czuje się tak samo. Absolutnie ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje, jest zrujnowanie całej tej pracy, starając się być praktyczną i pomocną!

Jeśli chodzi o nasz wielki dzień, jedyne co mnie obchodzi to to, że jest szczęśliwa... i że faktycznie się pojawiła! Każdy mężczyzna wie, że jego panna młoda będzie piękna w dniu ślubu, a to nie będzie miało nic wspólnego z suknią.

Pewność

Wiem z doświadczenia, że niektóre panny młode będą się martwić, że ich przyszły mąż nie pokocha ich sukni ślubnej. Strach przed rozczarowaniem jest czymś, co Panowie Młodzi rozumieją - zwłaszcza ci, którzy wybrali własną obrączkę zaręczynową! Jest to całkowicie naturalna obawa, aczkolwiek rzadko jest ona uzasadniona.

Jeśli jednak zmartwienie jest na tyle silne, że powoduje problemy, umożliwienie panu młodemu obejrzenia sukni z wyprzedzeniem ma sens. Pewność, że oboje kochacie sukienkę, może przejść długą drogę do uspokojenia umysłu przed wielkim dniem.

Więc przesądy są za oknem, nie obawiam się pecha, a zobaczenie sukienki może dać mojej narzeczonej trochę spokoju. Czy to znaczy, że chcę ją zobaczyć?

Nie. Nie ma szans.

Im więcej o tym myślę, tym bardziej po prostu nie chcę wiedzieć. Nie mogę się powstrzymać, ale chcę tej szczególnej chwili w kościele. Chcę być zdmuchnięta w tym dniu, i chcę, żeby to zobaczyła. Muzyka, rozrywka, jedzenie, miejsce, piekło, nawet kwiaty to rzeczy, na które możemy razem zdecydować.

Ta sukienka? Nie dla mnie. Mam kilka pól, które trzeba zbadać.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz