Post

6 WSKAZÓWEK UŁATWIAJĄCYCH WYBRANIE MIEJSCA ŚLUBU

Zostanie nowo zaręczonym jest jednym z najbardziej ekscytujących rozdziałów w życiu człowieka! Są jednak dziesiątki zadań do wykonania i szczegółów do uzgodnienia przed doświadczeniem magicznego momentu powiedzenia "tak". Jedną z najważniejszych decyzji jest wybór miejsca, w którym to wszystko się odbędzie (czyli miejsca, w którym odbędzie się spotkanie). Jest kilka pytań, które zawsze należy zadawać przed rozpoczęciem planowania wycieczek w miejscach weselnych.

Po pierwsze i najważniejsze, będziesz chciał spisać listę pytań wstępnych, aby zadać je pracownikowi obiektu (telefonicznie lub mailowo), gdy będziesz pytał po raz pierwszy. Posiadanie listy pomoże Ci zapamiętać wszystkie ważne informacje, które chcesz uzyskać, a ta lista pomoże Ci porównać się z jak podczas każdej wycieczki po obiekcie. Pomoże ona również zawęzić krótką listę opcji obiektów przed rozpoczęciem zwiedzania.

Aby pomóc, zapytałem zespół, jakie pytania najczęściej słyszą i co ich zdaniem powinny zadawać pary. A ja wykonałem całą pracę dla ciebie: Zebrałam wszystkie ich rady w prostą ulotkę, którą możecie zabrać ze sobą na każdą wycieczkę! 

ODPOWIEDZI, KTÓRE NALEŻY ZEBRAĆ PRZED LUB W TRAKCIE ZWIEDZANIA MIEJSCA:

CZY OFERUJĄ WESELA O TEJ PORZE ROKU, O KTÓREJ CHCESZ SIĘ OŻENIĆ?
Zdecydowanie doradzamy wybór odpowiedniego miejsca przed podjęciem decyzji o tym, czy Państwa ślub odbędzie się w jednym dniu. Na przykład, niektóre miejsca są sezonowe i oferują wydarzenia tylko w niektórych porach roku lub dniach tygodnia. Soboty są klasyczne, ale w czwartek lub piątek ślub może być zorganizowany na cały weekend. Poniedziałkowe wesela są również coraz bardziej popularne. W dzisiejszych czasach nie ma dobrych i złych dni lub czasów na zawarcie związku małżeńskiego.

CZY MIEJSCE, W KTÓRYM ODBĘDZIE SIĘ WESELE I PRZYJĘCIE?
Połączenie obu części dnia weselnego w jednym miejscu jest wygodne dla Ciebie i wszystkich Twoich gości. Więc, jeśli w Twoim programie nie ma nabożeństwa, postaraj się znaleźć miejsce, które pomieści całą sprawę.

ILE KOSZTUJE PRZECIĘTNE PRZYJĘCIE W TWOIM MIEJSCU?
Niektóre lokalizacje oferują różne poziomy i pakiety do wyboru. Porozmawiaj z rodziną i zapoznaj się z budżetem ballparku, z którym pracujesz - będzie to ogromny czynnik przy wyborze odpowiedniego miejsca!

ILU GOŚCI MOŻE POMIEŚCIĆ TO MIEJSCE?
Jeśli odpowiedź jest mniejsza niż oczekiwana liczba gości, zapytaj ich przed rozpoczęciem zwiedzania, czy gościli na tak dużym weselu, jak Twoje i jak je zorganizowali. Alternatywnie, jeśli masz intymnego gościa, zapytaj, jak przestrzeń, aby nie była pusta. Doświadczony zespół będzie w stanie zaaranżować większy pokój, aby czuć się przytulnie dla mniejszego liczenia gości. 

JAKIE SĄ TWOJE OPCJE JEDZENIA/JADALNI?
Czy lokal posiada własny catering, czy też trzeba znaleźć własną firmę cateringową? Jedzenie jest dużą częścią wesela, więc ważne jest, aby wiedzieć, czy jest to już załatwione przez lokal, czy też trzeba będzie poświęcić czas na znalezienie odpowiedniej firmy cateringowej. Jeśli nie jest ono wliczone w cenę wesela, zapytaj o udogodnienia kuchenne i miejsce, w którym mogłaby się ustawić firma cateringowa. Miejsce, w którym odbywa się impreza All-inclusive jest o wiele wygodniejsze i zazwyczaj sprawia, że i tak już wspaniały dzień jest jeszcze lepszy. Zapytaj też, czy istnieje różnica w cenie między bufetem a posiłkiem z pełną obsługą.

CZY MOŻESZ ZOBACZYĆ CAŁĄ PRZESTRZEŃ IMPREZY NA SWOJEJ TRASIE?
Większość obiektów nie pozwala na obejrzenie przestrzeni przyjęcia lub ceremonii w czasie trwania ślubu - co jest oczywiście dobrą rzeczą! Nie chcielibyście też, aby ktoś oglądał obiekt podczas Waszej imprezy.

JAK TYLKO TWOJA LISTA KONTROLNA MIEJSCA WESELA BĘDZIE KOMPLETNA:
Przejrzyj jeszcze raz krótką listę miejsc, w których odbędzie się wesele i porozmawiaj sam na sam z narzeczonym, aby upewnić się, że oboje znajdujecie się na tej samej stronie.

Zdecyduj, co jest dla Ciebie najważniejsze: lokalizacja, cena, pojemność, estetyka itp. Rozsądne jest uwzględnienie wszystkich tych kryteriów miejsca ślubu i nie tylko. Jedynym obszarem, w którym większość ludzi ma swobodę, jest data - wybór miejsca wyłącznie na podstawie dostępności stał się zbędny, ponieważ goście przyszli spodziewać się "Zapisz daty" na każdy dzień tygodnia.

Macie też więcej swobody w porach dnia niż kiedykolwiek wcześniej: ślub brunatny to w ostatnich latach trend - ale nocne ceremonie też! Widziałam wspaniałe ceremonie o 16:00 w zaśnieżonym Kolorado i ceremonię dla dorosłych tylko o 20:00 w Arizonie, aby pokonać upał. 

Kiedy poczujesz się zadowolony z wyboru, zadzwoń bezpośrednio na miejsce i daj im znać. Przejdą przez umowę z Tobą i zaczną spełniać Twoje ślubne marzenia!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz