Post

7 Rzeczy, o których zapomina każda para przy planowaniu uroczystości, według ekspertów ds. ślubnych

Planowanie intymnej uroczystości w odległym miejscu docelowym może być ostatecznością w zaślubinowym romantyzmie dzięki swojej prostocie. W odróżnieniu od dużego wesela, pozwala to skupić się na samym związku, a nie na drobiazgach, takich jak zderzenie z teściami czy próba uspokojenia irytującego sprzedawcy. Poznaj Ekspert Jesse Tombs to planista ślubów i projektant imprez ślubnych z siedzibą w San Francisco. Był starszym producentem imprez w Alison Events przed założeniem własnej firmy w 2020 roku. Shannon Leahy Rosenbaum jest właścicielem Shannon Leahy Events, firmy planistycznej z biurami w Maryland i San Francisco. Jednak bez odwagi, by służyć jako pomocne ręce, istotne szczegóły mogą czasami popaść w szpary. Z tego powodu ważne jest, aby skonsultować się z ekspertami przed sprawdzeniem swojej listy kontrolnej. Tutaj, Jesse Tombs of Alison Events i Shannon Leahy Rosenbaum oferują swoją ekspertyzę, na której kluczowe elementy wesela umykają młodej parze.

1. Fotograf

Chyba że chcesz doświadczyć gniewu najlepszych przyjaciół i rodziny, którzy nie byli włączeni do Twoich zaślubin, wynajęcie fotografa do kroniki zaślubin nie podlega negocjacjom. "Tradycyjnie małżeństwa powinny być dzielone z rodziną i przyjaciółmi i nie sądzę, żeby było inaczej z eufemizmem. Myślę, że jest to coś, co powinno być sfotografowane lub nagrane na wideo i podzielone ze wszystkimi bliskimi, zwłaszcza z rodzicami pary młodej", nalega Tombs. 

2. Catering

Choć jedzenie może być ostatnią rzeczą na twój umysł chwile po powiedzeniu "tak", Tombs zachęca pary do planowania wykwintnego, uroczystego posiłku. "Moim ulubionym była uroczystość w luksusowym hotelu, a potem kolacja na tarasie na zewnątrz.", stwierdza Tombs. 

3. Pierwszy taniec

Twoja ograniczona lista gości nie jest powodem do rezygnacji z tradycyjnego pierwszego tańca; w rzeczywistości, kręcenie się wokół wolnego miejsca służy jedynie wzmocnieniu sentymentalizmu chwili. Tombs wspomina spotkanie nowożeńców podczas ich podróży, dla których zaaranżował on improwizowany pierwszy taniec. "Poprosiliśmy managera o włączenie jakiejś muzyki i zachęciliśmy ich do pierwszego tańca przy kominku. To było naprawdę ujmujące i czułem się bardzo wyjątkowo, że tam byłem", zauważa Tombs. 

4. Uciekająca para młoda

Ucieczka pary młodej w trakcie wesela jest z definicji ekskluzywną sprawą, a zatem prosta notatka "Pobraliśmy się!" zamiast formalnego ogłoszenia może wywołać negatywne reakcje twoich bliskich. "Musisz podejść do tej sytuacji bardzo ostrożnie, aby nie zranić żadnych uczuć. Bądźcie szczególnie wrażliwi na rodziców, rodzeństwo i bliskich przyjaciół, bo bez wątpienia poczują się pominięci", radzi Tombs

5. Ślub cywilny

Najważniejszym krokiem na twojej liście rzeczy do zrobienia, szczególnie w przypadku zagranicznych zaślubin, powinno być zabezpieczenie twojej licencji małżeńskiej, podkreśla Leahy Rosenbaum. "Sprawdź lokalnego urzędnika stanu cywilnego w razie potrzeby nie zapomnij swojego aktu urodzenia lub paszportu!" Mówi Leahy Rosenbaum. 

6. Transport

Przed skupieniem się na drobnych szczegółach, zabezpiecz transport. "Korzystanie z serwisu samochodowego znacznie ułatwia życie, gdy się przemieszczasz", wyjaśnia Leahy Rosenbaum. 

7. Świadek

"Wyznacz osobę, która może być twoim świadkiem, aby była odpowiedzialna za rozmowę z fotografem, pomoc w transporcie i dotrzymywanie terminów" sugeruje Leahy Rosenbaum.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz