Post

7 Tradycji Ślubnych do uwzględnienia na Twoim weselu

To, że chcesz pominąć wielką ceremonię i wielkie wesele nie oznacza, że nie możesz włączyć tych klasycznych tradycji ślubnych do swojego wesela, jeśli to jest to, co wyobrażasz sobie. Poznajcie eksperta Janessę White, współzałożycielkę firmy Simply Elopement Planning. Janessa White, współzałożycielka firmy projektującej weselaed, mówi, że 70 procent jej par prosi o włączenie do swojego ślubu klasycznych tradycji, nawet jeśli jest to tak proste jak tradycyjne śluby lub biała suknia ślubna. "Czasami powodem, dla którego para decyduje się na ucieczkę, jest to, że nie chce czuć się zobowiązana do robienia czegoś "tradycyjnego" na dużą skalę" - wyjaśnia White. "Piękno to możliwość robienia wszystkiego, co się chce. Zawsze zachęcamy pary do przyjęcia tego." Oto siedem sposobów, na które możesz wykorzystać klasyczne tradycje ślubne w swoich zaślubinach.

1. Ślub

Jedną z najbardziej popularnych tradycji ślubnych, które pary włączają do swoich zaślubin jest sam ślub. Pary będą czerpać z instytucji religijnych i ceremonii cywilnych, aby wykonać swoje śluby. Wiele z nich zatrudnia również tradycyjnego urzędnika. "Używajcie w swoim ślubie elementów, które odzwierciedlają rzeczy, które czynią wasz związek wspaniałym i wyjątkowym, włączając w to to, co do siebie mówicie" - mówi White. "Czasami jest to tak proste, jak praca z urzędnikiem w celu wprowadzenia w życie tradycyjnych ślubów. Dotyczy to również ślubów w sądach i ratuszach. W ratuszu, sędzia poprowadzi was przez standardowy proceder, aby zalegalizować wasz związek. Mozecie wykombinować to jak tylko chcecie.

2. Przyjęcie weselne

Chcesz mieć przyjęcie weselne? Dlaczego nie? Zaproś sobie twoich wyjątkowych przyjaciół i rodzinę, a będzie to miłe spotkanie, z dodatkową fanfarą weselną. Jeśli zamierzasz wyznaczyć imprezę weselną, upewnij się tylko, że nie jest to cała lista gości. Zaplanuj drużbę i druhnę. Ponadto, upewnij się, że Twoja lokalizacja jest wystarczająco duża, aby pomieścić Twoją załogę stojącą z Tobą podczas wymiany przysięgi.

3. Wielkie wejście

Dlaczego nie zrobić wielkie wejście? Chociaż nie wszystkie miejcsa mają długie korytarze, to nie ma powodu, dla którego nie możesz zrobić wejścia do swojej ulubionej piosenki lub przejść się wyznaczonym korytarzem. Albo stworzyć nawet  drogę z płatków kwiatów na plaży i kazać pannie młodej zejść górską ścieżką do swojego partnera. "Dowiedzenie się, jak wykorzystać nietradycyjną przestrzeń, to część zabawy" - mówi White. To dotyczy również eskorty. Tata, lub inny bliski członek rodziny lub przyjaciel, może wziąć cię za rękę, gdy będziesz szedł w kierunku ołtarza. Po zakończeniu ceremonii możesz połączyć ręce z nowym współmałżonkiem i wyjść do pamiętnej piosenki! 

4. Pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie to stosunkowo nowa tradycja na linii czasu ślubu. Wiele par, które wyjeżdżają, wynajmuje również fotografa, aby uchwycić dzień i zrobić pierwszy rzut oka częścią planu podróży. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych ślubów, pary współpracują z fotografem, aby znaleźć fotogeniczne miejsce na pierwsze spotkanie w wielkim dniu. Może to być dość dramatyczne, biorąc pod uwagę takie miejsca jak parki narodowe, klify i plaże, które lepiej pasują do małej grupy niż klasyczne wesele.

5. Tradycje religijne

Często pary, które chcą włączyć tradycję religijną lub połączyć religie w swoją ceremonię, czy to błogosławiąc obrączki, czy tłukąc szkło. "Łatwość wcielania wierzeń na swój własny sposób jest całkowitą zaletą", mówi. Pomyślcie o tym, jakie tradycje są dla was najważniejsze i znajdźcie sposób na to, jak je wykorzystać w waszych czasach. Czasami te tradycje, jak np. przechodzenie wokół pierścieni, aby otrzymać błogosławieństwo od każdego gościa, najlepiej sprawdzają się w małych grupach.

6. Szampański toast

Toast za zdrowie nowożeńców - zrób to - z butelką bąbelków. Przynieś specjalną butelkę zabytkowego szampana lub ulubionego proseckiego szampana, aby rozpocząć imprezę, nawet jeśli uroczystość jest prywatna. Biały radzi jednak, aby sprawdzić ograniczenia dotyczące alkoholu. "Jeśli w miejscu, w którym odbywa się impreza, nie ma dostępu do szkła lub alkoholu, np. na niektórych plażach i w parkach, para może udać się do pobliskiego baru lub restauracji na toast", dodaje. Planujcie z wyprzedzeniem, abyście mogli pozostać beztroscy i cieszyć się przeżyciami w ciągu dnia".

7. Pierwst taniec

Pierwszy taniec może być tak samo stresujący dla was obojgu samych jak i przed 300 gośćmi. Nawet jeśli jest to tylko wasza dwójka, znajdźcie w pobliżu miejsca ceremonii miejsce, które ma stosunkowo płaską powierzchnię. Odtwórz swoją ulubioną piosenkę, po prostu pompując dźwięki przez głośnik iPhone'a - i obejmij ją jak nowożeńcy. Wiruj z sukienką, jeśli chcesz. Biały mówi, że pomogła również parom zatrudnić muzyka na żywo, zazwyczaj gitarzystę lub skrzypka, do gry w słodkim momencie. "Nie bójcie się być kreatywni i nie bójcie się chlapnąć", nalega White. "To, że nie masz dużego, tradycyjnego wesela, nie oznacza, że nie możesz być duży z niektórymi rzeczami."

Komentarze (0)

Zostaw komentarz