Post

Co sprawia, że wesela w Las Vegas są tak popularne i co to ma wspólnego z kasynami?

Można powiedzieć, że Las Vegas chce być miastem „naj” – najbardziej kolorowe, wyposażone w najlepsze kasyna, odprawiające najlepsze śluby. To właśnie ostatni z apsektów kusi rokrocznie ponad 100 tysięcy par, by zjawić się w Hrabstwie Clark i pośród piętrzących się kasyn (i nie tylko) zawrzeć związek małżeński. Co ma w sobie Las Vegas, czego nie mają inne miasta?

Ślub w Las Vegas – formalności, koszt

Podczas gdy istnieje coś takiego jak Betsson zakład bez ryzyka, po drugiej stronie globu, w Las Vegas, dzieje się coś zupełnie odwrotnego – intensywne życie, wysokie stawki i szybkie małżeństwa. Nasuwa się zatem pytanie… jak szybkie? Wszystkie formalności da się w zasadzie załatwić jednego dnia. Po pierwsze, należy udać się do biura miejskiego po odpowiednią licencję. Koszt jej wyrobienia to niecałe 80 dolarów, a najwięcej czasu zajmie niewątpliwie oczekiwanie w kolejce. Urzędnicy starają się jak mogą, a sama placówka otwarta jest 7 dni w tygodniu przez cały rok! Nieprawdopodobne, a jednak.

Po otrzymaniu dokumentu można już udać się do jednej z popularnych kapliczek, Urzędu Stanu Cywilnego lub… punktu drive-thru. Tak – w mieście kasyn, bogactwa i luksusu można wziąć ślub w samochodzie. Jest to nie tylko osobliwa, ale również najtańsza opcja. Zawarcie małżeństwa w ten sposób nie kosztuje więcej jak 50 dolarów. Inną, także dość budżetową opcją jest ślub w jednej z małych kapliczek. Za około 100 dolarów para może uczestniczyć w uroczystości, która nieco bardziej przypomina europejskie zwyczaje. Co ciekawe, jeśli zakochani udali się na ślub bez świadków, za ich związek mogą poręczyć znajdujący się w punktach pracownicy.

W Las Vegas nic jednak nie może obyć się bez opcji „na bogato”. Pary mogą uczestniczyć w uroczystości, której koszt kształtuje się na poziomie kilkuset dolarów – w cenie zawarty jest poczęstunek, przebieralnia dla panny młodej, film na DVD, toast czy zestaw zdjęć. Możliwe są również śluby tematyczne, na przykład w stylu Elvisa Presleya, w stylu hawajskim czy baśniowym.

Ślub w Las Vegas a kasyna

Jedno z najbardziej znanych miast na świecie kusi nie tylko możliwością zawarcia szybkiego małżeństwa bez zbędnych formalności, ale również masą atrakcji. Nowożeńcy mogą spędzić długie godziny w licznych, barwnych kasynach czy relaksować się w dziesiątkach znakomitych hoteli. Zabawa wśród automatów, kart i żetonów nie wydaje się typowym elementem podróży poślubnej, jednak dla wielu osób takie wydarzenie to marzenie. Emocje związane nie tylko ze zmianą statusu prawnego, ale również z możliwością wielkiej wygranej, jak widać po statystykach, przyciągają setki tysięcy osób.

W dobie dzisiejszych technologii i swobody poruszania się, krótki wyjazd do USA, połączony ze ślubem wcale nie musi być drogi. Za najtańszą ceremonię zapłacić można mniej niż 150 dolarów, a to przecież koszta naprawdę znikome. Pozostałą część z puli, przeznaczonej na drogie, luksusowe wesele w Polsce można przeznaczyć na odkrywanie zakątków Ameryki, zabawę w Las Vegas czy relaks w dobrym SPA.

Czy ślub w Las Vegas jest ważny w Polsce?

Krótko odpowiadając na pytanie – oczywiście. Wystarczy zaopatrzyć się w odpis aktu małżeństwa z Ameryki a następnie udać się do urzędu z wypełnionym odpowiednim wnioskiem. Po kilku chwilach biurokracji, małżeństwo młodej pary jest już w pełni zalegalizowane na terenie Polski!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz