Post

Co to jest Elopement Wedding?

Zwrot "elopement wedding" czyli coś w rodzaju "ślub ucieczka" to najprawdopodobniej brzmi jak idealna sprzeczność. Wesela to wielkie uroczystości, wypełnione kartami miejsc siedzących, degustacją ciast i wszystkim, co pomiędzy nimi istnieje. Ślub ucieczka to bardziej intymna sprawa z garstką gości i bez prawdziwego planowania, prawda? Cóż, nie koniecznie. Piękno to łączy w sobie zarówno elementy tradycyjne, jak i nietradycyjne, czyniąc dzień dokładnie tym, co sobie wyobrażałeś.

Zaplanowanie całego ślubu może wydawać się zniechęcającym zobowiązaniem, ale wymknięcie się czasami wymaga też trochę planowania. Gdzie powinnaś mieć swoją ceremonię? Kto powinien być zaproszony? Jakie szczególne szczegóły powinny być uwzględnione w waszym dniu? Na szczęście istnieje tak wiele opcji w zakresie planowania ślubu, że pomaga to odciążyć niektórych z presji związanych z planowaniem.

Więc, co to jest dokładnie?

Ślub ucieczka jest często przedstawiany jako bodziec chwilowy, więc jak to ma się z tradycją konwencjonalnego wesela? Poniżej znajdują się kluczowe elementy tej ceremonii.

Ślub ucieczka jest zazwyczaj uważany za ucieczkę bez poinformowania o tym przyjaciół lub rodziny, ale definicja ta z czasem uległa zmianie. Teraz oznacza to, że świętujecie wesele tylko ze sobą lub w małym gronie w bardziej swobodny sposób.

Wesela tego typu nie potrzebują odpowiedniego miejsca.

Piękno polega na tym, że istnieje nieskończona ilość opcji co do tego, gdzie odbędzie się twoja ceremonia. W rezultacie może mieć miejsce na łonie przyrody, w publicznych parkach lub budynkach, w czyjejś rezydencji, a nawet w majątku członka rodziny. Z Elopement Wedding, cel jest zasadniczo tam, gdzie chciałbyś być, nie martwiąc się o miejsce ślubu. Ponieważ zazwyczaj wymaga minimalnych przygotowań (jeśli w ogóle są), możliwości lokalizacji ceremonii są otwarte tak daleko, jak możesz sobie wyobrazić.

Nie ma potrzeby posiadania obszernej listy gości.

W niektórych uroczystościach biorą udział najbliżsi przyjaciele lub rodzina pary. Ale w wielu przypadkach w skład uroczystości ucieczki wchodzi para, urzędnik i fotograf, który często występuje w roli świadka. Nie oznacza to, że nie można zaprosić wszystkich , ale ogólnie rzecz biorąc, lista gości jest o wiele bardziej swobodna niż to, czego oczekuje się na weselu. Tutaj nie jest wymagana żadna lista miejsc siedzących!

Sama ceremonia może trwać tylko kilka minut, ale te kilka minut może być najważniejszą częścią twojego życia! Dlatego wielu uważa, że fotograf jest kluczem do uchwycenia istoty ceremonii. Powszechne jest też teraz "Pierwsze spojrzenie", a samo to, że masz urwanie głowy nie oznacza, że jesteś wykluczony z tej opcji. Wielu fotografów będzie pracować zgodnie z Twoim planem, aby upewnić się, że moment, w którym pierwszy raz się zobaczycie, jest udokumentowany.

Cena jest bezkonkurencyjna

Najbardziej zniechęcającą częścią każdego ślubu jest zazwyczaj cena. Tradycyjne wesela z większą listą gości mogą zyskać na cenie, gdy zsumuje się zaproszenia, wystrój, miejsce, jedzenie i czas. Pakiety Elopement są niedrogą alternatywą dla pary z małym budżetem - lub dla pary, która chce przeznaczyć swoje fundusze na miesiąc miodowy.

Wesela Elopement oferują parom pełną kontrolę nad ich dniem. Przy mniejszej liczbie osób nie musisz iść na ustępstwa, by zadowolić wszystkich. Strój może być różny; ceremonie mogą być religijne lub świeckie; można zdecydować się na przyjęcie lub pominąć je. Mogą być one spontaniczne lub można je zaplanować z rocznym wyprzedzeniem. W tym dniu chodzi o wasze wzajemne zaangażowanie, więc dlaczego nie zdejmiecie ze stołu presji finansowej i społecznej? W ten sposób możecie skupić się na tym, co najważniejsze - na sobie nawzajem.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz