Post

Ile czasu należy poświęcić na ślub po koronawirusie?

Jest tak wiele niewiadomych, kiedy chodzi o to, jak będzie wyglądało życie w następnych miesiącach lub w następnym roku w świetle pandemii koronaawirusa. A dla par planujących wesele, ta sytuacja jest niezwykle problematyczna. Wiele z nich znajduje się w dziwnej sytuacji, gdy zmagają się z decyzją, co robić dalej. Czy idziesz na wybrany dzień ślubu, mimo że wytyczne COVID-19 zapewnią, że nie pójdzie on zgodnie z planem? A może odkładasz z nadzieją, że uda Ci się zrealizować wymarzony ślub - bez żadnych zdystansowanych społecznie zasad i z pełną listą gości?  

Poznaj Ekspert Jamie Chang jest właścicielem i planistą ślubów na Mango Muse Events w Los Altos w Kalifornii.Kate Lerman jest właścicielką Chicago Vintage Weddings, firmy zajmującej się planowaniem ślubów w Chicago. Nie ma prostej odpowiedzi, według ekspertów od ślubów. "COVID-19 nie odszedł i nie odejdzie, dopóki nie zdobędziemy szczepionki lub leczenia, co wymaga czasu na stworzenie i przetestowanie, a także nie jest gwarancją" - mówi Jamie Chang, właściciel i planista ślubów w Mango Muse Events w Los Altos, w Kalifornii. "Podczas gdy przesuwanie daty ślubu dalej jest trudne i bardzo emocjonalne, to daje większe prawdopodobieństwo, że przyjdzie dzień ślubu, będziesz mógł mieć ślub, który chcesz z ludźmi, których chcesz". Jeśli nie ma nic innego, mówi, że ustalenie daty ślubu może pomóc Ci uniknąć konieczności odkładania go ponownie, może nawet więcej niż raz, co samo w sobie jest niezwykle stresujące, czasochłonne i wyczerpujące dla wszystkich zaangażowanych.  

Jeśli nie czujesz się komfortowo z niepewnością i ryzykiem, odkładanie dalej w przyszłość jest prawdopodobnie najlepszym sposobem działania. Jeśli czujesz się komfortowo, wprowadzając zmiany i poprawki w ostatniej chwili... możesz wziąć ślub nieco wcześniej. W obliczu tych trudnych decyzji, Kate Lerman, właścicielka Chicago Vintage Weddings w Chicago zaleca, aby zająć się wszystkim pod względem priorytetów - a.k.a., dowiedzieć się, co jest najważniejsze i wyjechać stąd. "Jeśli nie czujesz się komfortowo z niepewnością i ryzykiem, odkładanie sprawy na później jest prawdopodobnie najlepszym sposobem działania", mówi. "Jeśli nie czujesz się skrępowany zmianami i modyfikacjami w ostatniej chwili, jak np. brakiem parkietu do tańca i obsługą zmian w przepisach dotyczących pojemności obiektu, możesz wziąć ślub nieco wcześniej".  

Ale jeśli odkładasz swój ślub, skąd wiesz, ile czasu powinieneś poświęcić? Najlepsza rada będzie naprawdę zależała od okoliczności. Oto, co eksperci od planowania ślubu - którzy w tej chwili polegają na swoich doświadczeniach w planowaniu wydarzeń i dostępnych informacji - doradzają swoim klientom w zależności od ich sytuacji.  

Jeśli organizują Państwo mniejsze wesele, proszę naciskać do początku 2021 roku. Zwłaszcza, jeśli Twój ślub w zmniejszonym rozmiarze ma być zlokalizowany w którymś z Twoich miejsc zamieszkania (lub w jego pobliżu), Chang sugeruje, aby ustalić wesele tylko nieznacznie do początku 2021 roku. Podczas gdy skracanie listy gości nie jest łatwym zadaniem, sprawia, że łatwiej jest poradzić sobie z ograniczeniami COVID-19, włączając w to społeczne środki dystansowania i rozstawiania stołów daleko od siebie. "Pozwoli to na zaplanowanie większej ilości czasu, który będzie potrzebny na całą dodatkową logistykę COVID-19", mówi Chang. "Miejmy nadzieję, że dzięki temu państwa będą miały czas na lepszą kontrolę nad wirusem, a infekcje zmniejszą się, co pozwoli na nieco większe złagodzenie ograniczeń, co oznacza, że będzie można zorganizować nieco większe wesele lub wesele z okazji przyjęcia lub ślubu wewnątrz budynku, ponieważ jest to bezpieczniejsze".

Jak będą wyglądać śluby w epoce społecznego dystansu? 

Jeśli bierzesz ślub w swoim (lub partnera) mieście rodzinnym o końca 2021 roku, gdzie większość Twoich gości nie podróżuje, jest mniej zmiennych. Jeśli nie masz nic przeciwko posiadaniu mniejszego ślubu i zaakceptowaniu faktu, że wielu gości nie będzie czuło się komfortowo uczestnicząc w nim osobiście, możesz zrealizować swoje plany. Ale jeśli nie chcesz mieć do czynienia z ograniczeniami COVID-19, Chang sugeruje ustalenie ślubu co najmniej do końca 2021 roku. "Miejmy nadzieję, że do końca 2021 roku będziemy mieli nie tylko niezawodną szczepionkę lub leczenie, ale będzie ono również łatwo dostępne, aby goście i sprzedawcy mieli do niego łatwy dostęp" - mówi. "Pozwoli to na powrót do "normalności" i bez ograniczeń będziecie mogli mieć ślub, który chcecie". 

Jeśli masz ślub, gdzie większość Twoich gości podróżuje i nie chcesz mieć do czynienia z ograniczeniami COVID-19, mądrą decyzją jest przeniesienie ślubu co najmniej do końca 2021 roku. Ponieważ wiele samorządów lokalnych wymaga od ludzi kwarantanny do 14 dni, proszenie gości o podróż, nawet kilkugodzinną, jest teraz bardzo ważne.

Jeśli chcesz mieć wesele, które pierwotnie zaplanowałeś, bez poświęcania na wielkość i zakres uroczystości, ustalenie daty ślubu na rok jest mądrą decyzją. Z nadzieją na szczepionkę w niezbyt odległej przyszłości, ułatwi ona podróżowanie, będzie mniej straszna i miejmy nadzieję, że nie będzie wymagała kwarantanny dla wszystkich zainteresowanych.

Jeśli masz ślub docelowy w swoim kraju, naciskaj na początek 2022 roku. Wesele docelowe oznacza, że prawie wszyscy podróżują, aby wziąć udział w Państwa uroczystości ślubnej. W normalnych okolicznościach, jest to prośba wielu Twoich gości, aczkolwiek w ważnym celu, aby świętować swoje zaślubiny. Biorąc pod uwagę obecne ograniczenia COVID, zwłaszcza dotyczące podróży, Chang zaleca ustalenie ślubu co najmniej do początku 2022 roku. "Szanse na skuteczną i niezawodną szczepionkę lub leczenie są stosunkowo duże, ale również bardziej prawdopodobne jest, że w tym momencie większość ludzi będzie miała do nich dostęp" - mówi. Zauważa jednak, że nawet w przypadku szczepionki lub leczenia, ludzie mogą nadal wahać się przed podróżą". "Zorganizowanie randki dalej daje im czas, aby poczuli się komfortowo w podróży, więc będą mogli w niej uczestniczyć", dodaje. 

Jeśli wesele miało się odbyć za granicą, a to jest coś, co chciałbyś jeszcze zrobić, to najlepiej ustalić swój ślub do co najmniej połowy 2022 roku. Po wprowadzeniu szczepionki z nadzieją, świat prawdopodobnie ustąpi miejsca całemu chaosowi, który nastąpił w 2020 roku na początku pandemii koronaawirusów. Choć życie mogło nie powrócić "normalnie", to jednak, jak to było przed pandemią, nowa norma będzie dużo bardziej stabilna niż życie dzisiaj. Mimo to, należy przejść do procesu planowania ze świadomością, że wielu z Twoich gości może nadal wahać się przed podróżami międzynarodowymi. "Wciąż mogą istnieć pewne ograniczenia w podróżowaniu" - mówi Chang. Ustalenie daty tak daleko daje zarówno gościom, jak i krajowi docelowemu czas na komfortowe podróżowanie i powrót do "normalności".

Pamiętaj, że organizowanie ślubu nie musi oznaczać czekania na ślub. Ważne jest, aby pamiętać, że nawet jeśli ustalisz swój ślub później, aby móc świętować bez żadnych ograniczeń, nie musisz czekać, aby wziąć ślub. "Zawarcie związku małżeńskiego teraz jest świetną opcją i pozwala nie tylko świętować teraz, ale także rozpocząć wspólne życie małżeńskie - i wtedy można świętować w pełni, kiedy jest to bezpieczne" - mówi Chang. "To nie tylko usuwa presję i niepokój związany z koniecznością czekania, ale także daje ci coś szczęśliwego do świętowania, co wszyscy moglibyśmy teraz wykorzystać". Uwaga redaktora: Będziemy nadal aktualizować te zalecenia, które zostały sformułowane przez planistów, biorąc pod uwagę ich doświadczenia w planowaniu wydarzeń i informacje dostępne w tym czasie, w miarę jak więcej informacji będzie dostępnych. Bardziej aktualne wytyczne można znaleźć w CDC i na stronie internetowej swojego kraju.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz