Post

Jak wybrać idealne miejsce na wesele

Pytanie zostało zadane, pierścionek jest na twoim palcu i data została wybrana. Nadszedł czas, aby wybrać, gdzie trzymać najważniejszy dzień w swoim życiu!

Miejsce, w którym odbędzie się wesele i przyjęcie weselne, zapamiętacie na zawsze. Po tym jak dzień Waszego ślubu nadejdzie i minie, będzie on uwieczniony na zawsze na Waszych zdjęciach, więc wybór sensownego miejsca będzie Wam dobrze służył w nadchodzących latach.

Skorzystaj z tego przewodnika, aby wyjaśnić, w jaki sposób wybrane przez Ciebie miejsce przyczyni się do ogólnego samopoczucia Twojego wielkiego dnia. Te wskazówki i sztuczki pomogą Ci wybrać idealne miejsce, aby powiedzieć "tak".

Niech wasza wizja ślubna poprowadzi waszą drogę
Rozumie się samo przez się, że chcesz, aby twój dzień ślubu miał ogólne "wyczucie", prawda? Więc jeśli chcesz odpocząć, w pełni naturalny ceremoniał z kilkoma bliskimi przyjaciółmi, prawdopodobnie nie wybrałbyś galerii sztuki nowoczesnej jako miejsca swojego ślubu.

A po drugiej stronie tej monety, jeśli szukasz bardzo eleganckiego, wypolerowanego dnia ślubu, przeciąganie krzeseł przez piasek na plaży prawdopodobnie nie zadziała. Użyj swojej wizji ślubnej jako punktu wyjścia, aby zawęzić listę możliwości miejsca.

Kiedy już masz pomysł, jak chcesz, aby Twój ślub wyglądał, czuł się i był zapamiętany na zdjęciach, następnym krokiem jest znalezienie miejsca na wesele, które pasuje do Twojego stylu. Oto kilka pomysłów na to, jak sprawić, by Twoje kreatywne soki płynęły.

Tradycyjny
Nie ma nic piękniejszego niż wesele, które pozwala, by związek małżeński mówił sam za siebie. Tradycyjne miejsca weselne przywołują poczucie historii i spuścizny, a specjalność dnia niech świeci bez zamieszania i rozproszenia uwagi. Piękny kościół, wiejski klub lub pole golfowe mogą stanowić idealne tło dla pary pragnącej ponadczasowego i klasycznego poczucia dnia ślubu.

Nowoczesny
Czyste, wyraziste i minimalistyczne to słowa, które opisują nowoczesną ceremonię ślubną. Poszukuj miejsc z eleganckimi, otwartymi przestrzeniami bez wielu "ruchliwych" tła. Galerie sztuki, nowoczesne restauracje, strychy i magazyny mogą zapewnić czystą przestrzeń na płótnie, aby Twoja wizja ślubu ożyła.

Naturalny
Dla bardziej bohemicznej atmosfery, wyjdź na zewnątrz. Wesele we freskowym stylu daje Twoim zaślubinom świeże, organiczne uczucie, które otula Ciebie i Twoich gości tym, co natura ma najlepszego do zaoferowania. Pomyśl o ceremonii nad oceanem na plaży lub pięknym weselu na trawniku parku, w którym się spotkaliście. Ogrody botaniczne to również dobra opcja na naturalne uczucie, które ma gwarancję odporności na warunki atmosferyczne!

Rustykalny

Rustykalne miejsce może zapewnić prostą elegancję podczas uroczystości weselnej. Rustykalne miejsce pozwala na swobodne poruszanie się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, dzięki czemu Twoja osobowość będzie lśnić. Pomyśl o stodołach, farmach, ranczach i winiarniach.

Vintage
Para o starej duszy z pewnością doceni szczegóły, które ma do zaoferowania historyczne miejsce. Kameralne otoczenie starej biblioteki lub marmurowe posadzki XIX-wiecznej poczty przypominają o prostszych czasach. Wesele w zabytkowym miejscu jest urocze i nostalgiczne.

Romantyczny
Miękkie, migoczące światła i kaskadowe kwiaty uniosą Twoich gości na baśniowe wesele, o którym zawsze marzyłeś. Romantyczne miejsca wzmacniają miłość, którą obchodzisz w dniu ślubu, a goście mdleją, gdy zdecydujesz się na wesele w eleganckiej sali balowej hotelu, zabytkowej rezydencji, a nawet w zamku.

Miejsce przeznaczenia

Jeśli marzysz o karaibskim ślubie na plaży lub o zaślubinach na świeżo upudrowanych stokach narciarskich, pamiętaj, że goście mogą przebyć bardzo długą drogę. Mniejsza lista gości sprawia, że wesele docelowe jest intymne i niezapomniane, nie wspominając o niezapomnianych zdjęciach, które będziesz miał na zawsze!

Twoi goście mają znaczenie
Kiedy wybierasz miejsce ślubu, Twoja lista gości będzie odgrywać dużą rolę w miejscu, w którym ostatecznie zawiążesz węzeł. Największym czynnikiem, który odegrają Twoi goście, jest to, ile osób może rzeczywiście zmieścić się w Twojej przestrzeni weselnej.

Lista gości, która popycha 300 osób, nie będzie pracować w intymnym wiejskim kościele. Twoi goście mogą nie wszyscy być w stanie fizycznie zmieścić się w kościele. Jeśli uda Ci się dopasować wszystkich do wnętrza, istnieje szansa, że zostaną ściśnięci razem w ławkach lub schowani w niewygodnych kątach na składanych krzesłach. Będą niewygodne i przyjdą zobaczyć Twoje wesele, a nie tył czyjejś głowy lub belkę podtrzymującą budynek. Plus, ty no chcesz twój weselnych fotografie pokazywać twój gości piętrzących się w miejsce jak sardynki.

Kiedy twoja lista gości zostanie zawężona do najważniejszych osób, miej ten numer gotowy, kiedy będziesz przygotowywać plan zwiedzania miejsca. Dzwoniąc z wyprzedzeniem i dowiadując się, ile osób może być zakwaterowanych, od razu będziesz wiedział, czy dane miejsce będzie działać, czy nie.

Innym sposobem, w jaki Twoi goście mogą wpływać na to, które miejsce wybierzesz, jest ocena dostępności miejsca. Jeśli niektórzy z Twoich ważnych gości nie mogą łatwo przejść leśną ścieżką lub nie są w stanie wygodnie usiąść na zewnątrz, musisz zastanowić się, w jaki sposób Twoje miejsce może spełnić te potrzeby.

Kolejną rzeczą do rozważenia jest wygoda twoich gości. Jeśli wybierzesz przestrzeń zewnętrzną, czy w przypadku bardzo gorącego słońca jest dostępny cień? Czy w przypadku złej pogody jest inna przestrzeń? Czy goście będą mogli zobaczyć Twoją uroczystość i przyjęcie pod każdym kątem w obiekcie, czy też są tam zasłonięte punkty widokowe?

Upewnienie się, że twoi goście dobrze się bawią, jest ważne, ale nie pozwól, aby to była jedyna rzecz, o której myślisz przy wyborze miejsca. W końcu to twój wielki dzień! Staraj się znaleźć równowagę pomiędzy tym, co chcesz, a dostępnością dla swoich gości.

Zrób kilka badań
Po rozpoczęciu poszukiwania idealnego miejsca, kilka prostych badań online może pomóc zawęzić pole.

Nie wiesz, od czego zacząć? Blogi i fora ślubne to świetny sposób, aby zobaczyć, co zrobiły inne panny młode i co się sprawdziło w różnych typach miejsc. Te strony mogą pobudzić Twoją wyobraźnię i pomóc w wizualizacji tego, jak ma wyglądać dzień ślubu.

Po uzyskaniu "listy potencjalnych miejsc", wyszukaj prawdziwe śluby, które miały miejsce w tych miejscach. Spróbuj wykonać szybkie wyszukiwanie zdjęć Google, wpisując "nazwa miejsca + wesele" na pasku wyszukiwania. Powinieneś rozpocząć wyszukiwanie zdjęć z poprzednich ślubów, które odbyły się w danym miejscu. Jeśli zrobisz trochę więcej wykopalisk, możesz nawet odkryć linki do sprzedawców tych minionych par, które zostały wykorzystane na ich wyjątkowy dzień.

Przyjrzenie się prawdziwym weselom pomoże Wam dodatkowo zrozumieć elementy logistyczne miejsca, a także podsunąć kilka pomysłów fotograficznych. Fotografowie umieszczą również zdjęcia ślubów, które sfotografowali w różnych miejscach.

Bonusowa wskazówka: Jeśli znajdziesz zdjęcia, które uwielbiasz z danego miejsca, zachowaj je w pliku na komputerze lub stwórz tablicę Pinteresta, aby później pokazać je swojemu fotografowi!

Sprawy do rozważenia
Oprócz wyboru miejsca, które odpowiada wizji Twojego ślubu, istnieje wiele innych rzeczy, które naprawdę mogą mieć znaczenie przy wyborze idealnego miejsca na dzień ślubu.

Oświetlenie
Upewnij się, że Twoje miejsce jest wystarczająco oświetlone dla każdego etapu Twojego dnia weselnego. Chcesz, aby Twój fotograf był w stanie uchwycić wszystkie ważne momenty. Jeśli nie ma wystarczającego oświetlenia, zapytaj w miejscu, w którym odbędzie się wesele, czy je zapewnia, czy też trzeba by wypożyczyć sprzęt oddzielnie.

Koordynacja na miejscu
Wiele obiektów oferuje koordynatora dedykowanego dla Twojego wydarzenia. Może to być pomocne w poznaniu tajników Twojego miejsca, zwłaszcza jeśli ktoś potrzebuje czegoś szybko lub dla dostawców, którzy mają pytania, z którymi nie będziesz miał do czynienia. Należy pamiętać, że koordynator miejsca nie jest twój planista ślubu.

Ograniczenia dotyczące sprzedawców
Zapytaj, czy Twój lokal posiada "preferowaną" listę dostawców lub czy możesz skorzystać z usług dowolnego dostawcy. Jeśli musisz skorzystać z usług preferowanych dostawców, zapytaj, czy istnieje zniżka. Podobnie, zapytaj, czy istnieje opłata za wybranie dostawcy spoza sprawdzonej listy. Jeśli jest jakiś konkretny sprzedawca, na którego masz oko, będziesz chciał wiedzieć, czy możesz go wynająć do pracy na wesele w wybranym przez siebie miejscu.

Opcje gastronomiczne
Jeśli Twój lokal oferuje wyżywienie we własnym zakresie, zapytaj o możliwość degustacji przed wyborem menu. Jeśli zrezygnujesz z cateringu wewnętrznego, zapytaj, czy istnieją ograniczenia dotyczące niektórych produktów spożywczych, na które lokal pozwoli.

Wyłączność
Czy wasze wesele będzie jedynym wydarzeniem, które odbędzie się tego dnia w tym miejscu? Jeśli nie, musisz się upewnić, że Twoi goście wiedzą gdzie i kiedy znaleźć wesele, aby nikt się nie zgubił. Więcej niż jedna impreza w miejscu, w którym odbędzie się wesele, może również wiązać miejsca na zdjęciach, w zależności od tego, w jaki sposób planowany jest dany dzień.

Rozszerzenie obchodów
Wiele par decyduje się uczynić swój wielki dzień jeszcze większym. Szczególnie jeśli witasz wielu gości z daleka, weekend świętowania sprawia, że impreza trwa dłużej i wydaje się jeszcze bardziej wyjątkowa.

Pomyśl o kolacji powitalnej dla gości spoza miasta, kolacji próbnej na przyjęcie weselne, przyjęciu, a nawet o brunchu lub obiedzie otwierającym prezenty po dniu ślubu. Jeśli skłaniasz się ku organizacji większej uroczystości, miejsce może dać Ci zniżkę lub ofertę pakietową na rezerwację wielu imprez z nimi.

Poproś o podział kosztów
Łatwym sposobem na zawężenie listy dostępnych miejsc jest sprawdzenie, co pasuje do Twojego budżetu. Miejsce, w którym odbędzie się wesele, zjada znaczną część Twojego budżetu na wesele, więc wiedza o tym, co możesz wydać jest bardzo ważna.

Staraj się nie nastawiać serca na miejsca, które nie mieszczą się w twoim budżecie. Łatwo jest zakochać się w jakimś miejscu, ale jeśli jest ono zbyt drogie lub nie ma usług, których potrzebujesz, będziesz się ustawiać na rozczarowanie. Jeśli jednak zdecydujesz się w 100% na konkretne miejsce, musisz być przygotowany na kompromis w innych obszarach, aby Twój wymarzony ślub stał się rzeczywistością.

Poproś koordynatora miejsca spotkania o podział wszystkich kosztów związanych z organizacją tam wesela. Wiele miejsc nie posiada informacji cenowych na swoich stronach internetowych, co stanowi zachętę do kontaktu z nimi. Po rozmowie telefonicznej lub mailowej mogą dostarczyć podstawowych cen pakietu dla Ciebie, ale to nie będzie kompletna lista wszystkich opłat i należności. Ważne jest, aby zadać kilka szczegółowych pytań cenowych, aby upewnić się, że miejsce, w którym odbędzie się wesele, będzie rzeczywiście pasowało do Państwa budżetu.

Wybór finalistów miejsca ślubu
Po wykorzystaniu listy gości i budżetu na zawężenie listy potencjalnych miejsc, nadszedł czas, aby zaplanować trochę czasu na odwiedziny i zwiedzanie miejsc.

To jest krytyczny krok, ponieważ nie będziesz wiedział, jak naprawdę czuje się miejsce, dopóki tam nie będziesz. Być może myślisz, że masz najlepszy wybór, ale podczas wizyty przekonaj się, że nie daje ci to takiego uczucia, jakiego oczekiwałeś.

Możesz pobrać ten podręczny szablon profilu miejsca, który pomoże Ci porównać różne miejsca ze sobą, abyś mógł zbliżyć się o jeden krok do wyboru idealnego miejsca na wesele.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz