Post

Prawdziwe a sztuczne kwiaty weselne

Kwiaty w dniu Twojego ślubu to naprawdę oszałamiający dodatek do Twojej stylizacji ślubnej. Można ich używać do wszystkiego, od osobistego dotyku z bukietem po wspólny element centralny, taki jak Twoje główne elementy. Nie ma znaczenia, jak go wykorzystasz; uwielbiamy kwiaty!

I wygląda na to, że nie jesteśmy jedynymi. 92% wszystkich par będzie miało cechy kwiatowe w dniu ślubu. Ale wybór właściwych dostawców czy też wybranie róż lub piwonii (lub obu!) może nie być jedyną decyzją, którą musisz podjąć z kwiatami. Wiele par musi się również zastanowić, czy na swój dzień będą miały prawdziwe kwiaty, czy też sztuczne elementy.

Większość wszystkich par (57%) wybierze świeże kwiaty na swój wielki dzień, a kolejne 20% zdecyduje się na sztuczne. Są one używane przede wszystkim do bukietów. Ogromną popularnością cieszą się jednak także dziurki na guziki, kołdry, dekoracja ciasta kwiatowego i altanki weselne. Co ciekawe, w rzeczywistości 23% par będzie miało na swoim ślubie kombinację zarówno prawdziwych, jak i sztucznych kwiatów.

Rozmawialiśmy z Benem z Flower Head Events i Lee z Just Fake It Bouquets, aby dowiedzieć się więcej o różnicach między świeżymi lub fałszywymi kwiatami. Więc jeśli jesteś na płocie o tym, co kupić na swój dzień, oto co mówią eksperci.

Dlaczego warto wybrać świeże kwiaty

Flower Head Events to kwiaciarnia z Melbourne, która specjalizuje się w świeżych kwiatach tylko na rynku ślubnym.

"Prawdziwy zapach kwiatu może być całkiem niezapomniany, zwłaszcza w tak ważnym dniu twojego życia", mówi Ben.

"Wiele par będzie miało sentyment do konkretnego kwiatu lub zapachu w swoim bukiecie lub kwiatowym wystroju. 10, 20 lub nawet 30 lat później, kiedy znów poczujesz ten kwiat, może przywołać wspomnienia z tego dnia."

"Specjalizujemy się w świeżych kwiatach, bo to właśnie jest nasza pasja. Jest coś tak wyjątkowego w organicznej naturze kwiatu; trzymać go, czuć jego zapach i dotykać".

"Nie, to nie trwa wiecznie. Ale myślę, że to coś, co czyni go trochę bardziej wyjątkowym dla twojego ślubu."

Dlaczego warto wybrać sztuczne kwiaty

Firma Lee z Just Fake It Bouquets zajmuje się sztucznymi kwiatami ślubnymi od ponad 10 lat po odkryciu luki na rynku wysokiej jakości sztucznych kwiatów.

"Zasadniczo są trzy główne powody, dla których ludzie wybierają sztuczne kwiaty zamiast prawdziwych", mówi Lee. "Kolor, długowieczność i wspomnienia."

"Niektóre pary chcą konkretnych kolorów w swoich bukietach, a takie rzeczy jak tulipany błękitne Tiffany i czarne róże jet po prostu nie wyrastają z ziemi. Mamy możliwość barwienia dowolnych kwiatów, dowolnych kolorów."

"Pogoda również wchodzi w grę, ponieważ lato może być nieubłagane, a pary nie muszą się martwić, czy ich kwiaty przetrwają dzień bez więdnięcia lub czy ich oczy będą wodniste". Wysokiej jakości sztuczne kwiaty są również świetną alternatywą dla osób cierpiących na alergię".

"Mamy również e-maile od par świętujących rocznicę ślubu, podczas gdy bukiet ślubny siedzi dumnie, jak nowy, na ich komodzie. To namacalny obiekt, który przechowuje osobiste wspomnienia z dnia ślubu".

Dlaczego wybrać kombinację prawdziwego i sztucznego

"Oczywistym powodem, dla którego wiele par chce używać sztucznych kwiatów mieszanych ze świeżymi kwiatami, jest ich dostępność", mówi Lee.

"Kwiaty, których chcą, mogą być poza sezonem. Innym powodem może być to, że para chce mieć specyficzny kolor, który łatwiej osiągnąć w sztucznym kwiecie niż w świeżym".

Prawdziwe a sztuczne kwiaty weselne w dniu

Ben mówi: "Kreacje i aranżacje, które robisz z prawdziwymi lub świeżymi kwiatami są na ogół takie same. Kiedy pracujesz z jedwabnymi kwiatami, być może będziesz w stanie przesunąć granice nieco dalej, ponieważ Twój produkt nie potrzebuje wody. Ale jest tradycyjny element prawdziwych kwiatów, któremu nie można zaprzeczyć".

"Jednak prawdziwe kwiaty są o wiele delikatniejsze i chcesz zminimalizować kontakt fizyczny. Nie chcesz ich wpadać na rzeczy, a jeśli nie nosisz ich lub nie nosisz ich jako bukiet, chcesz trzymać je w wazonie."

"Prawdziwe kwiaty trzeba traktować ostrożnie. Ale to jest twój dzień ślubu! Twoja suknia jest delikatna. Twoje ciasto jest delikatne. Twoje kwiaty są delikatne. To wyjątkowy dzień o szczególnych cechach i wszystkie one powinny być traktowane z taką samą starannością. Wliczając twoje kwiaty."

Lee mówi: "Nie ma żadnych ograniczeń co do możliwości wykorzystania sztucznych kwiatów. Bukiety to tylko początek."

"Są szczególnie fantastyczne w dziurkach od guzików lub gorsetów, ponieważ nie zostaną zgniecione lub uszkodzone, bez względu na to, ile uścisków im grozi!"

"Są też świetne w koronach kwiatowych i różdżkach do kwiatów dla młodych, ponieważ często kończą się upadkiem na podłogę wiele, wiele razy i wychodzą doskonale. Nie ma potrzeby korzystania z wody, nie można się pomylić ze sztucznymi urządzeniami do zawieszania, altanami i elementami centralnymi. Zachowują one swoją integralność i nigdy nie wyglądają na zmęczone w miarę upływu dnia".

Sezonowość i dostępność kwiatów

"Mamy prawdziwe szczęście, że przemysł kwiatowy jest międzynarodową siecią, więc możemy importować kwiaty z całego świata", mówi Ben.

"To zależy od pory roku i pogody, i nie wszystko będzie zawsze dostępne. To część umiejętności dobrej kwiaciarni, aby móc znaleźć substytut do powielenia wyglądu pary."

"Kwiaciarnia to sztuka, nie nauka. Jeśli znasz wygląd i kolory, które chcesz, możemy polecić zamienniki z tym, co jest dostępne. Nawet jeśli nie są one dostępne w Australii. Są setki kwiatów, odmian i kolorów, a naszym zadaniem jest wiedzieć, co będzie działać idealnie dla Ciebie; kiedy i gdzie go potrzebujesz."

Jak znaleźć wysokiej jakości kwiaciarnię

"Kiedy wybierasz kwiaciarnię, chodzi o produkt i cenę, ale chcesz też mieć kwiaciarnię, z którą czujesz się komfortowo", mówi Ben.

"Nie ma nic gorszego niż wybór najlepszej kwiaciarni, ale mają straszną obsługę klienta i nie odpowiadają na maile. Chcesz kogoś, z kim łatwo się komunikujesz i możesz pracować nad wszelkimi zmianami."

"Sprawdźcie recenzje i spójrzcie na ich pracę przez media społecznościowe. Rekomendacja od kogoś, komu ufasz, jest również zawsze dobra."

"Większość sztucznych kwiatów jest wycinana z tkaniny, ale nie wszystkie sztuczne kwiaty są równe", mówi Lee.

"Zakres jakości jest szeroki, począwszy od bardzo tanich i paskudnych jedwabi, które strzępią się, gdy na nie spojrzysz, aż po najwyższej jakości lateks zanurzony, prawdziwie dotykową odmianę".

"Krótko mówiąc, to jest liczba wątków. Wyobraźcie sobie zestaw arkuszy. Na tańszym arkuszu, będziesz mógł zobaczyć tkane pasma nici, które składają się na cały arkusz, jeśli przyjrzysz się uważnie. Podczas gdy, gdy patrząc na bardzo wysokiej jakości 1000 arkusz liczyć liczyć nitkę, to jedwabiście gładkie i niemożliwe do oddzielenia nici raz został utkany tak ściśle".

"To samo odnosi się do jedwabnych kwiatów. Im wyższa jakość tkaniny, która została użyta do ich stworzenia, tym bardziej naturalne i trwałe będą."

Ulubione utwory

Bylibyśmy niedbali, gdybyśmy nie zawarli w tym utworze inspiracji zarówno dla sztucznych, jak i prawdziwych kwiatów. Zapytaliśmy więc naszych ekspertów, jakie są ich ulubione utwory.

"Jednym z moich ulubionych projektów była ta muszla morska i soczysty zestaw dla Tayli", mówi Lee.

"Bukiet ślubny ważył około 1 kg, co jest dość ciężkie, jeśli chodzi o sztuczne kwiaty. Wszystkie naturalne muszelki i rozgwiazdy były pojedynczo oplecione drutem, a następnie połączone ze sztucznymi sukulentami, mchem i winoroślą, aby stworzyć to piękno, zakończone bukietem z łodygi burlap. Stworzyliśmy również niestandardowe wsuwki do włosów, a Tayla była nad księżycem."

"Coś całkiem popularnego teraz to suszone kwiaty", mówi Ben. "Tak jak liście palmowe, trawa z pampasem, bawełna itp. Użycie mieszanki suszonych kwiatów i świeżych jest obecnie dość popularne."

"Dostajemy mnóstwo szpilkowych par, które patrzą na suszone kwiaty i palety koralowców. To coś nieco innego i są one dość wytrzymałe. I można je zatrzymać po dniu. Są już zakonserwowane tak długo, jak długo nie będzie na nich wilgoci, a ty się nimi zaopiekujesz, będą trwać."

Różnice w cenie

"W niektórych przypadkach, prawdziwe kwiaty mogą być tańszą opcją, zależnie od tego, czego chcesz", mówi Lee.

"Różowe róże mogą być w obfitości i w sezonie, więc możesz dostać świetną cenę za te ze świeżej kwiaciarni. Jeśli jednak zdecydujesz się na sztuczną odmianę, która może być trochę droższa, masz możliwość zachować je, podarować rodzinie i przyjaciołom lub sprzedać, aby odzyskać trochę gotówki".

"Zawsze najlepiej jest brać pod uwagę wartość, a nie tylko koszt. Przy tak wielu opcjach dostępnych dla par, wszystko sprowadza się do kosztów, obsługi klienta i jakości".

"Bez względu na to, czy wybierzesz świeże czy fałszywe kwiaty, upewnij się, że te trzy skrzynki są sprawdzone zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. I nie zawiedziesz się."

Komentarze (0)

Zostaw komentarz