Post

W jaki sposób Las Vegas stało się popularnym miejscem na śluby?

Las Vegas kojarzy się większości osób z hazardem, kasynami, hotelami oraz ogromną ilością świateł i neonów. Na przestrzeni ostatnich lat to zaczęło się jednak delikatnie zmieniać. Vegas jest popularne nie tylko ze względu na swoje kasyno automaty, ale również jako destynacja ślubna.

Kinematografia i jej motywy ślubu w Las Vegas

Tę amerykańską lokację mogliśmy zobaczyć w wielu popularnych filmach oraz serialach. Niektóre opowiadały o życiu stolicy hazardu, inne o gwiazdach, które się tam urodziły, lecz spore grono odbiorców zyskały również produkcje opowiadające o ślubach w Las Vegas. Takim filmem był, chociażby „Co się zdarzyło w Las Vegas”, gdzie główną rolę odgrywała Cameron Diaz i Ashton Kutcher. Produkcja opowiada o pewnej parze, która po szalonej i bogatej w alkohol kolacji budzi się rano jako mąż i żona. Nie jest to jednak koniec problemów tej dwójki, gdyż okazuje się, że są oni również właścicielami fortuny, którą w nocy jedno z nich wygrało za pieniądze drugiego. Ta komedia romantyczna zapoczątkowała swoistego rodzaju modę na śluby w Vegas.

W Las Vegas swój najpiękniejszy dzień życia przeżył David Harbour, znany ze Stranger Things, filmu Hellboy czy Legionu Samobójców, Sophie Turner, która odgrywała Sansę Stark w Grze o Tron, Britney Spears, Bruce Willis, a także Natalia Siwiec i Kasia Nosowska. Oni również wpłynęli mocno na prestiż oraz popularność tej lokacji.

Niezapomniane przeżycie

Wiele osób decyduje się na ślub w Las Vegas głównie po to, aby przeżyć tam najbardziej niezapomniane chwile swojego życia. Miasto jest do tego bardzo dobrze przystosowane, gdyż możemy zarówno wybawić się za wszystkie czasy w licznych knajpach i barach, jak i pozwiedzać ciekawe miejsca i zrobić sobie zdjęcia na tle wielu wspaniałych krajobrazów i budowli.

W internecie można znaleźć wiele tras po Las Vegas, które oprowadzą nas po najciekawszych miejscach w przystępny i szybki sposób. Najpopularniejszym miejscem w mieście jest bez wątpienia The Strip, który pełni funkcję serca stolicy hazardu. To właśnie tutaj zobaczymy diabelski młyn, wieżę Eiffla, wielki rollercoster czy miniaturową Wenecję. Miejsce to trzeba jednak koniecznie zobaczyć po zmroku, gdyż to właśnie wtedy możemy zobaczyć jego prawdziwe piękno.

Spora unikatowość

Biorąc ślub w Las Vegas możemy śmiało stwierdzić, że będziemy sporym ewenementem w swojej rodzinie oraz gronie znajomych. Większość osób ceremonię te odbywa wszakże w swoich rodzinnych stronach. Do końca życia będziemy się zatem borykać się z ogromną ilością pytań oraz zaciekawieniem wokół tego wydarzenia. Jest jednak spore grono osób, którym to pasuje i lubią się one wyróżniać z tłumu. Kto wszakże nie chciałby wyjść za swoją drugą połówkę wśród blasku neonów jednego z największych miast świata?

Sam proces nie jest aż tak zawiły, jak wielu osobom może się wydawać, co jest kolejnym bodźcem do tego, by wziąć ślub w Las Vegas. Wystarczy tak naprawdę mieć skończone 18 lat, zgłosić się do Las Vegas Marriage License Bureau (201 E. Clark Avenue) i przedstawić dokument ze zdjęciem, następnie wziąć ślub w jednej z kapliczek Vegas, w ciągu roku od otrzymania licencji i odebrać certyfikat w Clark County. Musimy się jednak liczyć ze sporymi wydatkami, które mogą wynieść kilka tysięcy złotych. Oczywiście cena nie uwzględnia wesela, to musimy wyprawić sobie sami, a w stolicy hazardu może one nas kosztować astronomicznie dużo. Jeśli ufamy swojemu szczęściu, to możemy zawsze spróbować znacznie zwiększyć swój budżet w jednym z niezliczonych kasyn rozsianych po mieście.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz