Post

10 wskazówek dotyczących zakupu lub sprzedaży ukochanej sukni ślubnej

Śluby stają się coraz bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ pary wybierają opcję "zero odpadów", lokalne produkty, przedmioty używane lub wynajem zamiast kupowania, aby zmniejszyć straty. I choć istnieją już od dłuższego czasu, suknie ślubne są kolejnym doskonałym sposobem na wskoczenie na przyjazny środowisku wózek ślubny.

W rzeczywistości, według strony internetowej poświęconej modzie Lyst, między rokiem 2018 a 2019 nastąpił 93% wzrost liczby wyświetleń ukochanych wcześniej sukni ślubnych, przy 42% wzroście każdego roku dla terminów takich jak "vintage" czy "second hand".

Więc czy szukasz sukni na nadchodzące wesele lub szukasz bardziej przyjaznej dla środowiska opcji dla swojej sukni po ślubie, oto nasze ulubione wskazówki i sztuczki do zakupu lub sprzedaży ukochanej sukni ślubnej.

Po co kupować używaną sukienkę?

Jest kilka powodów, dla których możesz rozważyć zakup sukni ślubnej z drugiej ręki. Poza wyżej wymienionym czynnikiem środowiskowym, Twój budżet i koszty mogą być w tym względzie brane pod uwagę.

Możesz chcieć olśniewającą suknię ślubną za niższą cenę. Możesz też poszukać sukni designerskiej w bardziej przystępnej cenie. Bez względu na powód, ukochane suknie ślubne są lepsze zarówno dla Twojej kieszeni na biodrach, jak i dla otoczenia.

Oto kilka wskazówek dotyczących zakupu odpowiedniej sukienki z drugiej ręki.

Upewnij się, że została wyczyszczona

Zdjęcia na trawniku ogrodowym, spacer po ołtarzu w mokry dzień czy drinki na parkiecie mogą pozostawić małe ślady i plamy na sukni przez cały czas trwania ślubu. Jeśli kupujesz suknię, która była już wcześniej noszona, upewnij się, że poprzednia właścicielka miała ją odpowiednio wyczyszczoną, aby wyglądała tak dobrze jak nowa na Twój wyjątkowy dzień.

Sprawdź, czy nie ma wcześniejszych zmian

Być może patrzysz na sukienkę w rozmiarze 12, ale jeśli obszycie zostało podjęte lub gorset został zmieniony, to może faktycznie nie pasuje do Ciebie tak dobrze, jak myślisz. Sprawdź, czy właścicielka zmieniła swoją sukienkę, a jeśli tak, to które obszary zostały zmienione.

To może sprawić, że sukienka będzie lepiej pasować do Ciebie, albo może być konieczne wprowadzenie zmian w zależności od Twojego rozmiaru. Wiedząc więc, co zostało zmienione przed zakupem, możesz zaoszczędzić sobie trochę zmagań na torze.

Przymierz ją na sobie

Mając to na uwadze, upewnij się, że przymierzasz sukienkę zanim ją kupisz! Tak jak przy zakupie używanego samochodu, chcesz przetestować swoją sukienkę przed jej zakupem. Przymierz ją, przejdź się w niej szybko (w butach ślubnych, jeśli możesz!) i upewnij się, że jesteś zadowolona z dopasowania, lub gdzie trzeba będzie mieć go zmienić przed zakupem.

Zapytaj o wygodę i bieliznę

Po założeniu sukienki może się okazać, że kilka obszarów jest luźniejszych lub ciaśniejszych od innych. Świetnym sposobem na sprawdzenie różnych obszarów sukienki jest sprawdzenie, czy poprzednia panna młoda miała jakieś problemy, kiedy ją nosiła. Rzeczy takie jak to, jaki styl biustonosza nosić lub czy trzeba nosić konkretny odcień bielizny, będą szczególnie przydatne, aby dowiedzieć się od kogoś, kto nosił tę sukienkę wcześniej!

Zakup za miłość a nie cenę

Wiemy, że zakupy sukni ślubnych to wielka sprawa i to samo, czy kupujesz coś nowego, czy używanego. Niezależnie od tego, upewnij się, że kupujesz suknię, którą chcesz, bo tego chcesz, a nie tylko dlatego, że uważasz, że jest to okazja. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, to kupić sukienkę, bo myślisz, że dostajesz dobry interes, a potem się w niej zakochać, bo nigdy nie zostałaś na niej sprzedana.

Po co sprzedawać swoją suknię ślubną?

Kiedy dzień ślubu się skończy, wróci album ze zdjęciami, spełnią się Twoje życzenia, a miesiąc miodowy stanie się odległym wspomnieniem, czas zacząć myśleć o tym, co zamierzasz zrobić ze wszystkim, co kupiłaś na dzień ślubu. Dotyczy to również Twojej sukni ślubnej.

Niektóre panny młode sprzedają swoją suknię, aby odzyskać pewne koszty po ślubie, ponieważ nie mają dużo miejsca w magazynie, albo dlatego, że chcą, aby inna panna młoda czuła się tak samo niesamowicie, jak wtedy, gdy nosiła swoją suknię. Bez względu na to, jaki jest twój motyw, po podjęciu decyzji o sprzedaży sukni ślubnej, jest kilka rzeczy, które sprawią, że znalezienie kupca będzie o wiele łatwiejsze.

Sprawdź, czy twoje zmiany są odwracalne

Jeśli już wiesz, że chcesz sprzedać swoją sukienkę, zanim wprowadzisz do niej zmiany, lub możesz wrócić do kontaktu z firmą, która je zrobiła, to sprawdź, czy zmiany mogą być odwracalne. Ułatwi to poinformowanie potencjalnych nabywców, jaki rozmiar ma Twoja sukienka i czy muszą oni pamiętać o zmianach.

Naprawić wszelkie szkody

Tyle koleżanek i kolegów nosi w dniu ślubu piękną suknię, żeby ktoś stanął w ich pociągu lub zgiełku i zrobił małą dziurkę lub łzę w ich sukni. Jeśli to ci się przydarzyło i myślałaś o sprzedaży sukni, nie stresuj się!

Doświadczona krawcowa powinna być w stanie naprawić wszelkie drobne uszkodzenia sukienki zanim będziesz chciała ją sprzedać, dzięki czemu będzie wyglądała jak nowa. Upewnij się tylko, że jesteś szczera wobec nowej panny młodej kupującej suknię, jeśli jakieś naprawy miały miejsce.

Wyczyść ją po ślubie

Tak jak należy upewnić się, że poprzedni właściciel czyści swoją sukienkę na sucho, jeśli kupujesz ją z drugiej ręki, upewniając się, że czyści swoją sukienkę na sucho, jeśli sprzedaż jest ważna! To nie tylko sprawi, że Twoja sukienka będzie wyglądać jak nowa do sprzedania, ale oznacza również, że wiesz, że wszelkie potencjalne plamy lub ślady mogą się pojawić przed jej przekazaniem.

Pokaż zdjęcia, gdzie nosisz ją na sobie

Kupujemy na własne oczy, a jednym z najbardziej wpływowych narzędzi do Twojej dyspozycji przy sprzedaży każdego przedmiotu są zdjęcia. Ale nie tylko zdjęcia sukienki na stelażu, zdjęcia Ciebie noszącego ją w swoim wielkim dniu! Jeśli ktoś kupuje ukochaną suknię, wie, że była ona już wcześniej noszona na prawdziwej osobie, więc pokazanie im zdjęć, jak niesamowicie wyglądałaś i czułaś się w dniu swojego ślubu, pomoże im wpłynąć na to, by poczuli to samo na własnej skórze!

Bądź szczera

Wreszcie, czy planowanie ślubu nie byłoby o wiele łatwiejsze, gdybyś miał kogoś uczciwego do rozmowy o tym, co przeszedł? Pomóż siostrze i bądź tą osobą dla nowej panny młodej, która kupuje twoją suknię! Bycie szczerym co do tego, ile razy nosiłaś/eś sukienkę, jakiekolwiek naprawy, przeróbki, jak wygodna jest, a nawet udzielanie porad, takich jak noszenie nagiego biustonosza, czy białego biustonosza, pomoże nowej pannie młodej wyjść z domu i sprawi, że na zawsze będą wdzięczne, gdy nadejdzie czas, by zapłacić za nią do przodu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz