Post

9 Rzeczy, których nigdy nie należy robić podczas zakupów sukni ślubnej

Zakupy sukni ślubnych to jeden z najbardziej ekscytujących okresów w planowaniu wielkiego dnia i jest to coś, o czym wiele panny młodej marzyło od dawna. Jeśli jednak chodzi o proces robienia zakupów, to może on być nie tylko porywający, ale i przytłaczający. Przy tak wielu stylach sukienek, sklepów i czynnikach, o których należy myśleć, to naturalne, że w tym szczególnym czasie można doświadczyć wielu emocji. Powiedziawszy to, są pewne rzeczy, których chcesz uniknąć podczas tego nowego doświadczenia, aby uczynić je jak najbardziej płynnym i niezapomnianym!

1. Zapomnij o nominacji

Większość salonów dla nowożeńców działa tylko na zasadzie umówionej wizyty. Pamiętaj, aby umówić się na spotkanie z wyprzedzeniem, a nie wpadać tylko do uwodzicielsko wyglądającego sklepu. Szanse są takie, że jeśli nie umówisz się na wizytę, nie będziesz mogła niczego przymierzyć i nie będziesz chciała się męczyć, robiąc tylko zakupy przez okno!

2. Zapomnij coś zjeść

Nawet jeśli prawdopodobnie starasz się wyglądać szczupło i przyciąć podczas przymierzania sukni ślubnych, to i tak powinieneś zjeść dobry posiłek zanim wyruszysz w tę podróż. Będziesz często stać na nogach, a zakładanie i zdejmowanie sukni oraz pozowanie jest dość męczące, więc podsycaj się na tę okazję!

3. Nosić niewłaściwą bieliznę

Nie noszenie właściwej bielizny podczas zakupów sukni ślubnej może skutkować dopasowaniem sukni zupełnie inaczej niż w przypadku noszenia właściwej bielizny niezamierzonej. Może to mieć duży wpływ na Twoją opinię na temat sukni, więc jest to ważny element, który należy dopasować! Aby uzyskać najlepsze rezultaty podczas zakupów, zdecyduj się na bieliznę nago i biustonosz bez ramiączek.

4. Przyprowadźcie zbyt wielu ludzi

Chociaż wiele osób w Twoim życiu prawdopodobnie będzie chciało zaangażować się w Twoją podróż po sukniach ślubnych, nie oznacza to, że wszystkie z nich powinny uczestniczyć w Twoich podróżach zakupowych. Zbyt duża liczba osób na widowni - a co za tym idzie, wiele opinii - może być przytłaczająca, ponieważ może w końcu poczujecie, że musicie zadowolić wszystkich. Ponadto, sklepy z sukniami ślubnymi mogą być małe, zatłoczone i zajęte. Z tego powodu, ogranicz swoją publiczność do kilku osób, których opinie ufasz i cenisz.

5. Zbyt dużo makijażu

Noszenie twarzy pełnej makijażu podczas zakupów sukni ślubnej może spowodować, że makijaż będzie się ścierał na sukniach podczas ich przymierzania. Chociaż prawdopodobnie będziesz próbować na próbkach, które mogą już być poplamione, to jednak będziesz chciała zachować bardziej naturalny wygląd, aby nie było to dla Ciebie zmartwieniem.

6. Daj się złapać na wielkości

Zakupy sukni ślubnych znacznie różnią się od zakupów zwykłej odzieży. W rzeczywistości rozmiar wielu sukni jest znacznie mniejszy niż normalne rozmiary odzieży. Z tego powodu może się zdarzyć, że dopasujesz się do większego rozmiaru liczbowego sukni, niż się spodziewałaś. Nie daj się wciągnąć w ten szczegół! To zupełnie normalne, że tak się dzieje i nie ma co się zastanawiać, kiedy znajdziesz swoją idealną sukienkę.

7. Miej zamknięty umysł

To normalne, że masz wizję tego, jaki rodzaj sukni chcesz założyć w dniu ślubu, kiedy wybierasz się na wycieczkę na zakupy. Zdecydowanie nie powinnaś jednak mieć zamkniętego umysłu co do tego, jakie typy sukni chcesz przymierzyć. Suknie ślubne mogą wyglądać zupełnie inaczej, gdy już je założysz. Bądź otwarta na przymierzanie wszystkiego, co Ci się podoba i nie bądź całkowicie przeciwna przyjmowaniu rekomendacji od asystentów. Możesz być zaskoczona tym, co lubisz (a jeśli nie, to przynajmniej możesz przymierzyć piękne sukienki!).

8. Zapomnij o zdjęciach

Na pewno będziesz chciał, żeby ktoś z twojego plemienia panny młodej zrobił ci zdjęcia w sukienkach, które przymierzasz. W ten sposób możesz potem porównać wszystkie suknie, które lubisz i mieć trochę czasu na zastanowienie się, o których lubisz najbardziej. Prawdopodobnie będziesz przymierzać tony sukienek w trakcie wielu wyjazdów na zakupy, więc nie chcesz zapomnieć o żadnych lub źle zapamiętać, jak wyglądały na tobie, gdy będziesz się mentalnie zapoznawać ze swoimi opcjami.

9. Nie próbuj na welonie

Na pewno będziesz chciała przymierzyć welon (jeśli go założysz) z sukienkami, które uwielbiasz w salonie. Możesz również poprosić o sparowanie innych akcesoriów z tymi sukienkami, aby zobaczyć jak wyglądają. W ten sposób będziesz miała pełniejszy obraz tego, co lubisz, a czego nie lubisz na wielki dzień.

Unikając tych faux pas podczas zakupów sukni ślubnej będzie bardziej płynne doświadczenie jak polujesz na swoją wymarzoną suknię ślubną.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz